Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kyselost, zásaditost, pH. Kyselost a zásaditost Kyselost roztoku způsobuje přítomnost vodíkových kationtů H +. Zásaditost roztoku způsobuje přítomnost.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kyselost, zásaditost, pH. Kyselost a zásaditost Kyselost roztoku způsobuje přítomnost vodíkových kationtů H +. Zásaditost roztoku způsobuje přítomnost."— Transkript prezentace:

1 Kyselost, zásaditost, pH

2 Kyselost a zásaditost Kyselost roztoku způsobuje přítomnost vodíkových kationtů H +. Zásaditost roztoku způsobuje přítomnost hydroxidových aniontů OH -. Míru kyselosti nebo zásaditosti udává stupnice pH.

3 Vodné roztoky mohou být: Kyselé:pH je menší než 7 Zásadité: pH je větší než 7 a menší než 14 Neutrální: pH je rovno 7 Čím je pH menší než 7, tím je roztok kyselejší. Čím je pH větší než 7, tím je roztok zásaditější.

4 pH látek běžných v domácnosti: http://cs.wikipedia.org/wiki/Stupnice_pH Obr.č.1 Obr.č.2

5 Měření pH v běžném životě Čištění odpadních vod, úprava pitné vody Měření vody v bazénu při testování hodnoty pH vody a aktivního (volného) chloru V akvaristice v souvislosti s dávkováním CO 2 Měření pH půdy pro optimální růst rostlin

6 Citace Obr.č.1 Soubor:Ambersweet oranges.jpg. In Wikipedia : the free encyclopedia [online]. St. Petersburg (Florida) : Wikipedia Foundation, 24.5.2005 [cit. 2011-02-28]. Dostupné z WWW:. Obr.č.2 Soubor:Boelge stor.jpg. In Wikipedia : the free encyclopedia [online]. St. Petersburg (Florida) : Wikipedia Foundation, 15.5.2006 [cit. 2011-02-28]. Dostupné z WWW:.


Stáhnout ppt "Kyselost, zásaditost, pH. Kyselost a zásaditost Kyselost roztoku způsobuje přítomnost vodíkových kationtů H +. Zásaditost roztoku způsobuje přítomnost."

Podobné prezentace


Reklamy Google