Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vlastnosti:  vedou dobře elektrický proud a teplo  jsou kujné a tažné  mají kovový lesk  jsou neprůhledné  mohou tvořit slitiny Zástupci kovů: 1.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vlastnosti:  vedou dobře elektrický proud a teplo  jsou kujné a tažné  mají kovový lesk  jsou neprůhledné  mohou tvořit slitiny Zástupci kovů: 1."— Transkript prezentace:

1

2 Vlastnosti:  vedou dobře elektrický proud a teplo  jsou kujné a tažné  mají kovový lesk  jsou neprůhledné  mohou tvořit slitiny Zástupci kovů: 1. alkalické kovy 2. Fe, Cu, Al, Ag, Au, Pb, Zn

3  Jsou to prvky I.A skupiny kromě vodíku Vlastnosti:  jsou velice nestálé, reagují se vzduchem i vodou  musí se uchovávat v petroleji  jsou měkké, na řezu stříbrolesklé  mají malou hustotu (menší než voda)  v přírodě se vyskytují pouze vázané ve sloučeninách (ne jako prvek)

4 Pokusy: Důkaz vázaného prvku (plamenová zkouška): plamen se zbarví: -sodík žlutě -draslík fialově -lithium červeně obr.č.1 obr.č.2 obr.č.3

5 obr.č.1 Soubor:Flammenf%C3%A4rbungNa.png. In Wikipedia : the free encyclopedia [online]. St. Petersburg (Florida) : Wikipedia Foundation, 7.9.2005 [cit. 2011- 02-22]. Dostupné z WWW:. obr.č.2 Soubor:Flammenf%C3%A4rbungK.png. In Wikipedia : the free encyclopedia [online]. St. Petersburg (Florida) : Wikipedia Foundation, 7.9.2005 [cit. 2011- 02-22]. Dostupné z WWW:. obr.č.3 Soubor:Flammenf%C3%A4rbungLi.png. In Wikipedia : the free encyclopedia [online]. St. Petersburg (Florida) : Wikipedia Foundation, 7.9.2005 [cit. 2011- 02-22]. Dostupné z WWW:.


Stáhnout ppt "Vlastnosti:  vedou dobře elektrický proud a teplo  jsou kujné a tažné  mají kovový lesk  jsou neprůhledné  mohou tvořit slitiny Zástupci kovů: 1."

Podobné prezentace


Reklamy Google