Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

*1* - Co je to poster? *2* - Jak vypadá? *3* - Sestavení *5* - Chyby při tvorbě *6* - Tipy & triky *7* - Jak prezentovat *8* - Chyby při prezentování Tvorba.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "*1* - Co je to poster? *2* - Jak vypadá? *3* - Sestavení *5* - Chyby při tvorbě *6* - Tipy & triky *7* - Jak prezentovat *8* - Chyby při prezentování Tvorba."— Transkript prezentace:

1 *1* - Co je to poster? *2* - Jak vypadá? *3* - Sestavení *5* - Chyby při tvorbě *6* - Tipy & triky *7* - Jak prezentovat *8* - Chyby při prezentování Tvorba posterů

2 Co je poster? Poster je jeden z nejdůležitějších prostředků pro prezentaci na konferencích. Poster poskytuje neuvěřitelnou možnost se setkat s odborníky. Příliš mnoho posterů nebudí dobrý dojem. Poster by měl shrnout celkovou práci na projektu. Nutná je přesnost, jasnost, a schopnost přiblížit problém i lidem nezainteresovaným v daném problému.

3 Jak vypadá poster Poster je velmi odlišný od papírů a mluvení a musíme se na ni i zvláštně připravit. Obvykle je poster 4 stopy (120 cm) široký a 6 stop (180cm) vysoký. Poster by měl ukazovat na vědcův záměr a také jeho myšlenky srozumitelně reprodukovat. Poster obvykle bývá upevněn špendlíky, zřídka i suchými zipy. Při přípravě posteru je duležitá jednoduchost. Typický čtenář stráví čtením pouze pár minut!!!

4 Sestavení posteru Hlavička –Téma –Autoři –organizace Stať posteru –stručný úvod, –vlastní vědecké pojednání, –grafická dokumentace Závěr –shrnutí výsledků –seznam citované literatury

5 Chyby při tvorbě –příliš mnoho textu (2000 a více slov) –nejasná struktura textu –příliš malá písmenka –optická nezajímavost –gramatické chyby v textu –zahlcenost všeobecnými informacemi

6 Tipy a triky Občas bývá poster na několika listech, ne však více než 15 listů A4! –Obecně čím větší, tím lepší! Velmi důležitá je též barva! Správná volba=úspěch Důležité je též umístění na nástěnce pro poster určené! POZOR na transport-nejvíce u velkých formátů-používají se papírové trubice, které jsou k dostání v papírnictví.

7 Jak prezentovat Představení Vysvětlení své práce dotazy Připomínky Důležité –Zvolit jazyk, ve kterém bude poster prezentován –Připravit si odpovědi na předem tušené otázky –Spontánost projevu

8 Chyby při prezentování –uhýbání z tématu –příliš rychlá řeč –nepříjemný tón –opakování –zmatené odpovědi –absence autora (presentující osoby)

9 Děkujeme za pozornost Jan Vidomus & Václav Zycháček


Stáhnout ppt "*1* - Co je to poster? *2* - Jak vypadá? *3* - Sestavení *5* - Chyby při tvorbě *6* - Tipy & triky *7* - Jak prezentovat *8* - Chyby při prezentování Tvorba."

Podobné prezentace


Reklamy Google