Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

JAK VYTVOŘIT DOBROU PREZENTACI Vyvarujte se nejčastějších chyb… Mgr. Václav Vávra.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "JAK VYTVOŘIT DOBROU PREZENTACI Vyvarujte se nejčastějších chyb… Mgr. Václav Vávra."— Transkript prezentace:

1 JAK VYTVOŘIT DOBROU PREZENTACI Vyvarujte se nejčastějších chyb… Mgr. Václav Vávra

2 Pravidla dobré prezentace  Nepište dlouhé a souvislé texty  prezentace je jen vodítkem  měla by být stručná, jasná, výstižná  méně snímků je mnohdy lépe než více snímků  Dodržujte jednotný grafický styl  používejte šablony textu  použijte max. 3 druhy písma  nepoužívejte nadbytečně grafické prvky  zachovejte stejný typ, velikost a barvu písma pro stejnou úroveň textu Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

3 Pravidla dobré prezentace  Promyslete si barvy  to, co vypadá dobře na monitoru, nemusí být dobře čitelné na dataprojektoru a velkém plátnu  Animací raději méně  nastavíte-li každému snímku jinou animaci, odvedete čtenáře (posluchače) od tématu  Používejte standardní písma = fonty  ne každý počítač má stejná písma  chcete-li i přesto použít jiné písmo, musíte jej do prezentace přímo uložit Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

4 Pravidla dobré prezentace  Pozor při kopírování obrázků z internetu  ne všechny obrázky jsou zdarma (licenční práva)  využijte raději tzv. kliparty (zdarma on-line)  Myslete na čtenáře a posluchače  nečtěte jen to, co jste si připravili  vymyslete si nějaký vtip, pobavení, překvapení…  nezapomeňte na vhodné tempo mluveného projevu  vracejte se, opakujte, pokládejte otázky…  Prezentaci podepište, nezapomeňte na datum a kontakt Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

5 Zdroje Autor prezentace zpracoval a upravil informace z následujících zdrojů: http://www.abako.cz/blog/121/prezentace-v-powerpointu/ http://kryl.info/nazor/410-8-chyb-pri-priprave-prezentace http://kryl.info/clanek/410-8-chyb-pri-priprave-prezentace Konec Mgr. Václav Vávra únor 2009 Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.


Stáhnout ppt "JAK VYTVOŘIT DOBROU PREZENTACI Vyvarujte se nejčastějších chyb… Mgr. Václav Vávra."

Podobné prezentace


Reklamy Google