Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."— Transkript prezentace:

1 Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola hospodářská a lesnická, Frýdlant Bělíkova 1387, příspěvková organizace Šablona:III/2 Sada:VY_32_INOVACE_AJ.3.05 Present perfect Vytvořeno:25. 09. 2013 Ověřeno:18. 11. 2013 Třída:SČ3

2 Present Prefect Vzdělávací oblast:Jazykové vzdělávání Předmět:Anglický jazyk Ročník:3. Autor:Ing. Jana Červená Časový rozsah:1 vyučovací hodina Pomůcky:dataprojektor Klíčová slova: since, for Anotace: Materiál je určen k procvičení předložek s předpřítomným časem.

3 Past Simple x Present Perfect Past Simple (minulý prostý čas) -Používáme k vyjádření dějů, které se staly v minulosti a nepokračují v současnosti (jednorázová akce) -Př. I lived in Liberec when I was a child. (Už tam nežiji)

4 Past Simple x Present Perfect Present Perfect(předpřítomný čas) -Používáme k vyjádření dějů, které se začaly v minulosti a pokračují v současnosti a s výrazy never, ever, yet a just. -Př. I have lived in this house for 10 years. (stále tu žiji) -Děje, skutečnosti, které se staly v minulosti, ale nevíme, nebo neříkáme, kdy se staly. -Př. He has been to conferences all over the world.

5 Preposition FOR I have known him for 5 years. How long have you had it for? I haven´t seen him for ages. Vytvořte podobné věty:

6 Preposition SINCE I have lived here since 1999. (ještě tu žiji) I have known him since I was a child. (znám ho od dětství). We have had this systém since 2004. (tento systém máme od r. 2004)

7 Exercise- fill the gaps with prep. since or for and present perfect They ……………(have) their second car ………. three years. Glen ……….(have) a website ……….. January 2003. They ……………(know) Filip ………… two weeks. Filip ……………(be) in Prague …………. eight months. I ……………..(live) here …………….. 2001. She …………..(have) her PC …………… three monts and she loves it! I ……………… (not know) Peter ……….. long, but I like him.

8 Použité zdroje Pokud není uvedeno jinak, jsou použité objekty vlastní originální tvorbou autora. Materiál je určen pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Veškerá vlastní díla autora (fotografie, videa) lze bezplatně dále používat i šířit při uvedení autorova jména.


Stáhnout ppt "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."

Podobné prezentace


Reklamy Google