Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."— Transkript prezentace:

1 Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola hospodářská a lesnická, Frýdlant Bělíkova 1387, příspěvková organizace Šablona:III/2 Sada:VY_32_INOVACE_AJ.1.01 Sloveso být Vytvořeno:02. 09. 2013 Ověřeno: 11. 09. 2013 Třída:NS1

2 SLOVESO BÝT Vzdělávací oblast:Jazykové vzdělávání Předmět:Anglický Jazyk Ročník:1. Autor:Ing. Jana Červená Časový rozsah:1 vyučovací hodina Pomůcky:dataprojektor Klíčová slova:To be Anotace: Materiál je určen pro procvičení slovesa být v základním časování, tvorba otázek.

3 Sloveso být – to be Použití slovesa: a) stejn ě jako v č eštin ě (I am tall) b) pro tvorbu jiných č as ů, nap ř íklad všech pr ů b ě hových (I am speaking - Já mluvím - p ř ítomný pr ů b ě hový č as), nebo v trpných rodech (It is made in China - je to vyrobeno v Č ín ě ) Sloveso být je tedy jak slovesem BÝT tak i tzv. pomocným slovesem pro tvorbu jiných č as ů, vid ů, rod ů

4 Základní časování slovesa být to be = infinitiv Jednotné číslo překladMnožné číslopřeklad 1.osoba I amJá jsemWe areMy jsme 2.os You areTy jsiYou areVy jste 3.os He She is It On Ona je Ono,to They areOni jsou

5 Příklady použití I am Peter. Nyní se představte vy I am 10. Nyní vy. I am from the Czech Republic. ……………………. We are at school.Vyjádřete: Jsme doma. He is Russian.Vyjádřete: On je Němec. She is Czech.Vyjádřete: Ona je Slovenka. It is a book.„ To je škola.

6 Tvorba otázek Otázky se tvoří s pomocí inverze, tj. „přehodím osobu se slovesem“ Př.: Are you English? Is she German? Is it your book? Am I dreaming? – toto se spíše používá jako řečnická otázka. am is are I, you, he, she, it we, you, they

7 cvičení Doplňte tvar slovesa být a ze vzniklých vět utvořte otázky I ….. English. He …… from Germany. They ……. at home. It …….. your book. She … from the Czech Republic. You ……… Czech. He …… 16 years old. We ……. at school. She ……. tall. I …….. happy. Am I English? Is he from Germany? Are they at home? Is it your book? Is she from the Czech Republic? Are you Czech? Is he 16 years old? Are we at school? Is she tall? Am I happy?

8 Použité zdroje NEUVEDEN, Neuveden. www.anglicka- gramatika.cz [online]. [cit. 11.9.2013]. Dostupný na WWW: http://www.anglicka- gramatika.com/zakladni-anglicka- gramatika/sloveso-byt-verb-to-be-anglicky Pokud není uvedeno jinak, jsou použité objekty vlastní originální tvorbou autora. Materiál je určen pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Veškerá vlastní díla autora (fotografie, videa) lze bezplatně dále používat i šířit při uvedení autorova jména.


Stáhnout ppt "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."

Podobné prezentace


Reklamy Google