Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 V okolí Středozemního moře.  Subtropický podnebný pás  společenstva vždy zelených tvrdolistých keřů a makchií (až 5 m vysoký keřovitý porost)  Co.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " V okolí Středozemního moře.  Subtropický podnebný pás  společenstva vždy zelených tvrdolistých keřů a makchií (až 5 m vysoký keřovitý porost)  Co."— Transkript prezentace:

1  V okolí Středozemního moře

2  Subtropický podnebný pás  společenstva vždy zelených tvrdolistých keřů a makchií (až 5 m vysoký keřovitý porost)  Co se zde pěstuje  Citrusové plody (pomeranče, mandarinky, citróny)  Olivy  Kiwi  Pistácie  Víno

3  Středomoří je rozlehlá přírodní oblast mezi Asií, Evropou a západní / severní Afrikou, která je charakteristická dlouhými deštivými / suchými zimami. Zdejší rostlinstvo vytváří zvláštní porost, který se nazývá step / makchie a měkkolisté / tvrdolisté vegetace (dub, borovice). Nejtypičtější užitkovou rostlinou Středomoří je olivovník, ze kterého se vyrábí ocet / olej.


Stáhnout ppt " V okolí Středozemního moře.  Subtropický podnebný pás  společenstva vždy zelených tvrdolistých keřů a makchií (až 5 m vysoký keřovitý porost)  Co."

Podobné prezentace


Reklamy Google