Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Přírodověda 5. ročník. Citrony Mandarinky Pomeranče Grapefruity Najdi v encyklopedii nebo na internetu tyto informace: -Který vitamín především obsahují.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Přírodověda 5. ročník. Citrony Mandarinky Pomeranče Grapefruity Najdi v encyklopedii nebo na internetu tyto informace: -Který vitamín především obsahují."— Transkript prezentace:

1 Přírodověda 5. ročník

2 Citrony Mandarinky Pomeranče Grapefruity Najdi v encyklopedii nebo na internetu tyto informace: -Který vitamín především obsahují citrusy ve velkém množství? -Co je to pomelo? -Lze citrusy pěstovat i u nás?

3 Olivovník může dosáhnout stáří přes tisíc let. Na jaře na něm rostou latovité květenství s drobnými bílými, jemně voňavými květy. Ze dřeva olivovníku se vyrábějí různé předměty. Listy jsou vstřícné, celokrajové a kopinaté. Jejich spodní strana je stříbřitě ochmýřená. Dužina plodu, která je kolem tvrdé pecky, obsahuje velké množství oleje. Olivy jsou oválné, zpočátku bývají zelené a během zrání se zbarvují do černohněda nebo fialova. Zjisti co se z oliv vyrábí: Najdi význam rčení: olivová ratolest.

4 Blahovičníků je v Austrálii více než 500 druhů, které tvoří nejméně 3/4 veškeré původní vegetace. Rozsah výšky je podle druhu někde mezi 1,5 metrem pro nejmenší keře a více než 100 metrů pro vysoké stromy. Jsou citlivé na mráz a vyžadují jílovitou půdu s velkým množstvím vody. Nesnáší se moc s jinou vegetací, proto se často mimo svou původní oblast vyskytují pouze čisté blahovičníkové háje. Koala se živí téměř výhradně listy blahovičníků. Najdi v tomto textu: Název světadílu, kde je blahovičník původní rostlinou: Které zvíře se živí výhradně listy blahovičníku?

5

6 Tato rostliny má široké využití, zjisti alespoň některé z nich: Najdi na internetu ve kterých státech se pěstuje bavlník nejvíce:

7 Čína8,0Brazilie1,4Turkmenistán0,3 Indie5,4Uzbekistán1,1Řecko0,2 USA3,0Turecko0,5Sýrie0,2 Pakistán2,4Australie0,3Argentina0,2

8 Autor: Mgr. et Mgr. Pavlína Burdová Vzdělávací oblast: Jazyk a jazykové výchova, práce s textem v hodině přírodovědy v 5. ročníku. Datum: 2.3.2011 Odkazy: Obrázky z galerie Klipart pro Windows 7 Tabulka str. 7: http://cs.wikipedia.org/wiki/Bavlna


Stáhnout ppt "Přírodověda 5. ročník. Citrony Mandarinky Pomeranče Grapefruity Najdi v encyklopedii nebo na internetu tyto informace: -Který vitamín především obsahují."

Podobné prezentace


Reklamy Google