Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Charakteristika Zpracovala: Mgr. Martina Kadlčková Listopad 2012 Výukový materiál je určen pro žáky 8. ročníku. Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Charakteristika Zpracovala: Mgr. Martina Kadlčková Listopad 2012 Výukový materiál je určen pro žáky 8. ročníku. Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace."— Transkript prezentace:

1 Charakteristika Zpracovala: Mgr. Martina Kadlčková Listopad 2012 Výukový materiál je určen pro žáky 8. ročníku. Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací obor: Český jazyk – Sloh Výukový materiál lze použít k výkladu a je doplněn o slohové úkoly. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Kadlčková. Tvorba materiálu je financována z ESF a státního rozpočtu ČR.

2 Charakteristika - zachycuje povahové vlastnosti člověka -temperament -vztah k lidem -zájmy -schopnosti -vztah k práci, povinnostem

3 Přímá -vlastnosti vyjádříme přímo Babička je pracovitá. Nepřímá - podle chování člověka v nějaké situaci můžeme říct jaký je Babička nikdy neseděla s rukama v klíně. Vždy se chopila nějaké práce.

4 Osnova 1.Úvod – seznámení s člověkem, stručný vnější popis 2.Stať - temperament -vztah k lidem -vztah k práci -zájmy -schopnosti -další vlastnosti 3. Závěr – zhodnocení, čeho si vážíme

5 Úkol 1: Pokus se napsat co nejvíce přirovnání. př. chytrý jako liška ___________ jako ____________

6 Úkol 2: Vyber jednoho spolužáka/jednu spolužačku a napiš stručně nepřímou charakteristiku.

7 Úkol 3: V čítankách (knihách) vyhledej charakteristiku. Tuto charakteristiku přepiš a doplň dle vlastní fantazie.

8 Zdroje: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Two_grandmothers_are_keeping_up_th e_production_schedule_of_the_La_Roe%27s_family_shop_at_Eustis,_Flori da._-_NARA_-_196392.tifhttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Two_grandmothers_are_keeping_up_th e_production_schedule_of_the_La_Roe%27s_family_shop_at_Eustis,_Flori da._-_NARA_-_196392.tif [cit. 1.11.2012, autor: neznámý] http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Team_Work.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Team_Work.jpg [cit. 1.11.2012, autor: Easa Shamih ] Easa Shamih http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Polish_teenagers.jpg?uselang=cshttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Polish_teenagers.jpg?uselang=cs [cit. 1.11.2012, autor: Paterm ] http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Harry_potter.JPG?uselang=cshttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Harry_potter.JPG?uselang=cs [cit. 1.11.2012, autor: Upenderannam]


Stáhnout ppt "Charakteristika Zpracovala: Mgr. Martina Kadlčková Listopad 2012 Výukový materiál je určen pro žáky 8. ročníku. Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace."

Podobné prezentace


Reklamy Google