Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

"Principy a metody mezinárodní spolupráce měst" ve spolupráci Svazu měst a obcí ČR a Cités Unies France 20.- 21.11. 2006 Zdeněk Slepička Statutární město.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: ""Principy a metody mezinárodní spolupráce měst" ve spolupráci Svazu měst a obcí ČR a Cités Unies France 20.- 21.11. 2006 Zdeněk Slepička Statutární město."— Transkript prezentace:

1 "Principy a metody mezinárodní spolupráce měst" ve spolupráci Svazu měst a obcí ČR a Cités Unies France 20.- 21.11. 2006 Zdeněk Slepička Statutární město Kladno

2 Jak vybudovat úspěšnou zahraniční spolupráci I. Motto: Na ´družbu´ si již nehrajeme … Workshop II.

3 Jak vybudovat úspěšnou zahraniční spolupráci I.  Jak nalézt správného partnera  Jednání, která vedou k navázání partnerské spolupráce a uzavření partnerství - krok za krokem  Výběr oblastí spolupráce  Jak financovat zahraniční spolupráci Workshop II.

4

5 Jak nalézt správného partnera Workshop II. stanovení formy hledání zahraničního partnera zájem ze strany českého města o navázání spolupráce a specifikace podmínek zájem ze strany zahraničního města o navázání spolupráce a analýza nabídky konzultace s jiným městem v ČR syndrom ´zahlcení´ politické hledisko

6 Téma k diskuzi Preferovali byste hledání partnerského města ve vyspělé zemi, případně v zemi tohoto charakteru v blízkosti naší republiky či dáváte přednost městu z ne příliš ekonomicky rozvinutého a navíc vzdáleného zahraničí a proč?

7 Uzavření partnerství krok za krokem Workshop II. akceptace zájmu jednat z obou stran další kontakty k vyjasnění stanovisek konkrétní jednání na území jednoho z měst o uzavření partnerství uvědomění si našich schopnosti a možností, konstruktivní přístup schválení smlouvy o partnerství a vzájemné spolupráci medializace uzavřeného partnerství obhájení navázané spolupráce před veřejností a politickými protivníky

8 Téma k diskuzi Jaký přístup byste zvolili při jednáních o navázání spolupráce se zástupci budoucího partnerského města? Jak rozsáhlá a detailní by měla být smlouva o partnerství?

9 Výběr oblastí spolupráce Workshop II. stanovení hlavních okruhů spolupráce včetně vedlejších témat potvrzení hlavních okruhů spolupráce včetně vedlejších témat přínos spolupráce zapojení konkrétních lidí či skupin do rozvoje partnerství

10 Téma k diskuzi Na které oblasti budoucího partnerství budete klást důraz a z jakého důvodu? Hodláte zapojit do příštích projektů spolupráce veřejnost a neziskové subjekty a jestliže ano, jakým způsobem?

11 Děkuji za pozornost Zdeněk Slepička Statutární město Kladno


Stáhnout ppt ""Principy a metody mezinárodní spolupráce měst" ve spolupráci Svazu měst a obcí ČR a Cités Unies France 20.- 21.11. 2006 Zdeněk Slepička Statutární město."

Podobné prezentace


Reklamy Google