Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Hlují čísla na desetitisíce Anotace: Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKR LOUNY Autor:MGR. OLGA FILÍPKOVÁ Název: VY_ 32 _INOVACE_ 455_KRUŽNICE_A_KR.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Hlují čísla na desetitisíce Anotace: Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKR LOUNY Autor:MGR. OLGA FILÍPKOVÁ Název: VY_ 32 _INOVACE_ 455_KRUŽNICE_A_KR."— Transkript prezentace:

1 Hlují čísla na desetitisíce Anotace: Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKR LOUNY Autor:MGR. OLGA FILÍPKOVÁ Název: VY_ 32 _INOVACE_ 455_KRUŽNICE_A_KR UH Téma: Rýsování kružnice a kruhu a jejich rozdíl. Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21. 2975 Zkopíruj si logo EU do své práce

2 Anotace Tato prezentace je určena k výkladu a opakování učiva v předmětu matematika pro žáky 5. tříd. 4. list: Žáci porovnávají kružnici a kruh. 5. list: Žáci opakují- co musíme udělat jako první, než narýsujeme kružnici, co je průměr a poloměr. 6. list: Žáci opakují, které body náleží a které nenáleží kružnici. 7. list: Žáci opakují, které body náleží a které nenáleží kruhu. 8. list: Žáci se učí, jak zapsat danou kružnici a kruh náležitých rozměrů. 9. list: Žáci procvičují, jak postupovat při rýsování kružnice určenou zápisem.

3 Datum vytvoření: 24.10. 2012 Klíčová slova: kružnice, kruh, střed kružnice, poloměr, průměr

4 Kružnice a kruh + + SS k m Kružnice k se středem S Kružnice m se středem S a vybarven kruh, který je určen kružnicí m.

5 Opakujeme: + Než začneme rýsovat kružnici, musíme vyznačit její střed S. S k A B C Úsečka AB je průměr kružnice k. Musí procházet středem S. Úsečka SC je poloměrem kružnice k. Průměr (značíme d) Poloměr (značíme r)

6 Kružnice + k S A B C D + + + E F G H Na obrázku je kružnice k. Střed kružnice je bod S. Jsou zde vyznačené poloměry: SA SB SC SD Úsečka AB je kružnice k. průměr Na kružnici k leží body: A, B, C, D, G Na kružnici k neleží body :E, F, H, S

7 Kruh + m S + + R P + + N U L Na obrázku je narýsovaná kružnice m se středem v bodě S a vybarven kruh, který je kružnicí m určen. Kruhu náleží body: N, U, L, S Kruhu nenáleží body: P, R

8 Kružnici k se středem v bodě S a poloměrem r zapíšeme: k (S,r) Kruh K se středem v bodě S a poloměrem r zapíšeme: K (S,r) Zapamatuj si:

9 0 1 2 3 4 Procvičujeme: Narýsuj kružnici: k(S,r = 2 cm) S k r = 2 cm +

10 Použité zdroje:


Stáhnout ppt "Hlují čísla na desetitisíce Anotace: Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKR LOUNY Autor:MGR. OLGA FILÍPKOVÁ Název: VY_ 32 _INOVACE_ 455_KRUŽNICE_A_KR."

Podobné prezentace


Reklamy Google