Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace: Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKR LOUNY Autor:MGR. OLGA FILÍPKOVÁ Název: VY_32_INOVACE_449_GRAFICKÝ_NÁSOBEK_Ú SEČEK Téma:Sestrojení.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace: Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKR LOUNY Autor:MGR. OLGA FILÍPKOVÁ Název: VY_32_INOVACE_449_GRAFICKÝ_NÁSOBEK_Ú SEČEK Téma:Sestrojení."— Transkript prezentace:

1 Anotace: Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKR LOUNY Autor:MGR. OLGA FILÍPKOVÁ Název: VY_32_INOVACE_449_GRAFICKÝ_NÁSOBEK_Ú SEČEK Téma:Sestrojení a zápis grafického násobku úseček Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21. 2975 Zkopíruj si logo EU do své práce

2 Tato prezentace slouží k výkladu učiva v předmětu matematika pro žáky ve čtvrtém ročníku. Žáci se seznámí s pojmem grafický násobek úseček. 5.list: Ukáží si přenášení úseček a zápis grafického dvojnásobku úseček. 6.list: Ukáží si grafický trojnásobek úseček a jeho zápis. 7.list: Ukáží si grafický čtyřnásobek úseček a jeho zápis. 8.list: Samostatně sestrojí rovnostranný trojúhelník a grafický trojnásobek jeho strany.

3 Datum vytvoření: 22.5.2012 Klíčová slova: grafický násobek úsečky, dvojnásobek, trojnásobek, čtyřnásobek úsečky

4 Grafický násobek úseček

5 Narýsujeme úsečku: CD = AB + AB A B a D C Úsečka CD je dvojnásobek úsečky AB. Říkáme: Zapisujeme: CD = 2. AB

6 Podobně : EF = AB + AB + AB A B a E F Zapisujeme: EF = 3. AB Říkáme: Úsečka EF je trojnásobek úsečky AB.

7 Sestrojíme úsečku KL, která je čtyřnásobek úsečky čtverce ABCD. AB CD K L Přemýšlejte: Je délka úsečky KL obvod čtverce ABCD ? Zapisujeme: KL = 4. AB

8 Úkol: Sestrojte rovnostranný trojúhelník PRS o straně délky 3 cm. Narýsuj úsečku AB = 3. PR

9 Požité zdroje:


Stáhnout ppt "Anotace: Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKR LOUNY Autor:MGR. OLGA FILÍPKOVÁ Název: VY_32_INOVACE_449_GRAFICKÝ_NÁSOBEK_Ú SEČEK Téma:Sestrojení."

Podobné prezentace


Reklamy Google