Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace: Metodické pokyny: Klíčová slova: Datum vytvoření: Prezentace slouží k výkladu nového učiva v předmětu Člověk a jeho svět ve 2. ročníku. Žáci se.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace: Metodické pokyny: Klíčová slova: Datum vytvoření: Prezentace slouží k výkladu nového učiva v předmětu Člověk a jeho svět ve 2. ročníku. Žáci se."— Transkript prezentace:

1 Anotace: Metodické pokyny: Klíčová slova: Datum vytvoření: Prezentace slouží k výkladu nového učiva v předmětu Člověk a jeho svět ve 2. ročníku. Žáci se seznámí s pojmy nemoc a úraz, vysvětlí si rozdíl mezi nimi. Vyjmenují známé dětské nemoci a některé úrazy, ukáží si základní vybavení lékárničky a zásady první pomoci / list 2 – 9 /. V závěru prezentace se žáci pokusí odpovědět na zadané otázky/ list 10 /. Práci vede a řídí učitel. Nemoc, úraz, první pomoc, lékárnička. 19.ledna 2012 Název školy:Základní škola Podbořany, Husova 276, okres Louny Autor:Mgr. Dagmar Sachsová Název:VY_32_INOVACE_171_ZDRAVÍ_A_NEMOCI Téma:Nemoc a úraz Číslo projektu: CZ 1.07/1.4.00/21.2975

2 NEMOC A ÚRAZ

3 NEMOC ÚRAZ způsobují viry /bacily / si většinou způsobíme sami nepozorností, zbrklostí, při sportování nebo při dopravních nehodách. U lékaře

4 NEMOC Dětské nemoci: angína chřipka spála Příznaky: únava zvýšená teplota kašel Nemocem předcházíme pohybem na čerstvém vzduchu, vitamíny, otužováním. neštovice příušnice rýma bolest v krku vyrážka bolest hlavy

5

6 ÚRAZ si způsobíme nejčastěji na hřišti nebo v tělocvičně. Úrazy: odřeniny zlomeniny vymknutí kloubů Úrazům předcházíme opatrností a pozorností!

7

8 Zásady první pomoci Co nejrychleji zavolat dospělého člověka. Zajistit první pomoc. V případě potřeby zavolat záchrannou službu na číslo 155.

9 Lékárnička

10 VZPOMENEŠ SI? 1. Jaký je rozdíl mezi úrazem a nemocí? 2. Jaké znáš dětské nemoci? 3. Jaké úrazy si můžeš způsobit svou neopatrností? 4. Co patří do základní výbavy lékárničky? 5. Jaká je běžná teplota lidského těla, kdy je teplota a kdy se mluví o horečce?

11 Použité zdroje: Program Microsoft Office 2010


Stáhnout ppt "Anotace: Metodické pokyny: Klíčová slova: Datum vytvoření: Prezentace slouží k výkladu nového učiva v předmětu Člověk a jeho svět ve 2. ročníku. Žáci se."

Podobné prezentace


Reklamy Google