Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy:Základní škola Podbořany, Husova 276, okres Louny Autor:Mgr. Dagmar Sachsová Název: VY_32_INOVACE_173_ORIENTACE_V_ČASE Téma: Denní režim Číslo.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy:Základní škola Podbořany, Husova 276, okres Louny Autor:Mgr. Dagmar Sachsová Název: VY_32_INOVACE_173_ORIENTACE_V_ČASE Téma: Denní režim Číslo."— Transkript prezentace:

1 Název školy:Základní škola Podbořany, Husova 276, okres Louny Autor:Mgr. Dagmar Sachsová Název: VY_32_INOVACE_173_ORIENTACE_V_ČASE Téma: Denní režim Číslo projektu: CZ 1.07/1.4.00/21.2975

2 Anotace: Metodické pokyny: Klíčová slova: Datum vytvoření: Prezentace slouží k výkladu učiva v předmětu Člověk a jeho svět ve 2. ročníku Žáci se seznámí v listě 4 se základními druhy hodin. Následuje list 5, ve kterém je rozdělen den do jednotlivých částí. Dále jsou obrázky, které se vztahují k ránu. Děti se rozhovoří podle obrázků, co ráno dělají a vše je shrnuto do krátkého textu na další stránce /6-7/. Na stránkách 8-15 je stejným způsobem rozebráno dopoledne, poledne, odpoledne a večer / obrázky s textem/. Hodiny, denní režim, ráno, dopoledne, poledne, odpoledne, večer. 25.2.2012

3 Denní režim

4 Budík Přesýpací Náramkové Stopky Nástěnné Digitální

5  Ráno  Dopoledne  Poledne  Odpoledne  Večer

6

7  Ráno vstáváme z postele, myjeme se, čistíme si zuby, češeme si vlasy, oblékáme se do připraveného oblečení a snídáme.  Po snídani se rozcházíme do školy a do zaměstnání.

8

9  Dopoledne trávíme ve škole se svými spolužáky.  Vyučování začíná v 8 hodin a končí v 11,40 nebo ve 12,35.  Po druhé vyučovací hodině svačíme – v 9,40.  Při vyučování se řídíme vyučovacím rozvrhem, naučíme se mnoho zajímavého a pro náš další život nesmírně důležitého.

10

11  V poledne obědváme někteří ve školní jídelně, jiní žáci odcházejí po vyučování do svých domovů a obědvají doma.  Po obědě si hrajeme ve školní družině, chodíme do zájmových kroužků, odpočíváme.

12

13  Odpoledne je doba her, zájmových kroužků, sportování, ale i školní přípravy. Odpoledne je důležitý také pohyb na čerstvém vzduchu, aby- chom byli zdraví a nabrali mnoho sil do další práce.

14

15  Večer trávíme u společné rodinné večeře, může- me si vyprávět o prožitém dni.  Pomůžeme mamince uklidit nádobí a půjdeme se vykoupat. Večerní hygiena je velmi důležitá a ne- smíme zapomenout také na čištění zubů.  Pak je možné se v klidu dívat na Večerníček.  Zkontrolujeme, zda máme uklizené hračky a připravenou tašku do školy.  Přečteme si pohádku nebo poprosíme rodiče, potom popřejeme dobrou noc a usínáme.

16  Program Microsoft Office 2010


Stáhnout ppt "Název školy:Základní škola Podbořany, Husova 276, okres Louny Autor:Mgr. Dagmar Sachsová Název: VY_32_INOVACE_173_ORIENTACE_V_ČASE Téma: Denní režim Číslo."

Podobné prezentace


Reklamy Google