Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ROZKVETLÉ ZAHRADY, LOUKY A POLE Přírodověda – 4. třída Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Michaela Kubaňová. Dostupné.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ROZKVETLÉ ZAHRADY, LOUKY A POLE Přírodověda – 4. třída Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Michaela Kubaňová. Dostupné."— Transkript prezentace:

1 ROZKVETLÉ ZAHRADY, LOUKY A POLE Přírodověda – 4. třída Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Michaela Kubaňová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Prvosenka jarní

3 Bledule jarní

4 Plicník lékařský

5 Podběl obecný

6 Konvalinka vonná

7 Hrachor jarní

8 Prvosenka jarní

9 Urči názvy rostlin:

10 Květy jarních bylin Odstíny žluté barvy  podběl lékařský  ………………... (vytrvalá bylina se žlutými květy, říká se jí též petrklíč)  mochna jarní  pampeliška  brukev řepka olejka

11 Květy jarních bylin Odstíny bílé barvy:  sedmikráska obecná  bledule jarní  sněženka podsněžník  ……………. (prudce jedovatá jarní bylina s vonnými květy a dvěma listy)  sasanka hajní

12 Květy jarních bylin Modré odstíny  jaterník trojlaločný Fialové odstíny  violka vonná  plicník lékařský

13 Květenství x jednotlivý květ Květenství Jednotlivý květ Několik květů na společném stonku Jeden květ na stonku Žádný květ Jen žluté květy na stonku Na stonku jen zelené listy

14 Jednotlivý květ

15 Květenství Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Michaela Kubaňová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.


Stáhnout ppt "ROZKVETLÉ ZAHRADY, LOUKY A POLE Přírodověda – 4. třída Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Michaela Kubaňová. Dostupné."

Podobné prezentace


Reklamy Google