Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jaro Jarní květiny. Prvosenka jarní (Petrklíč)  Má žlutou barvu květu.  Listy tvoří přízemní růžici.  Je léčivou rostlinou – odkašlávání, migréna.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jaro Jarní květiny. Prvosenka jarní (Petrklíč)  Má žlutou barvu květu.  Listy tvoří přízemní růžici.  Je léčivou rostlinou – odkašlávání, migréna."— Transkript prezentace:

1 Jaro Jarní květiny

2 Prvosenka jarní (Petrklíč)  Má žlutou barvu květu.  Listy tvoří přízemní růžici.  Je léčivou rostlinou – odkašlávání, migréna.  Šlechtěná má i jiné barvy.  Roste na zahradách i v lesích.

3 Sněženka podsněžník MMMMá bílý květ. KKKKvete v únoru a březnu. JJJJe to cibulovitá bylina, vytrvalá. RRRRoste v lese, na loukách i zahradách. JJJJe jedovatá a chráněná.

4 Bledule jarní  Kvete bíle.  Je to jedovatá bylina, zejména cibule.  Kvete od února do dubna.  Roste v lesích, na loukách i v zahradách.  Je chráněná a vytrvalá rostlina.

5 Narciska  Má velký žlutý květ.  Roste na zahradách.  Je to cibulovitá bylina.

6 Tulipán  Je cibulovitá rostlina  Má mnoho barev.  Roste na zahradách.  Kvete v březnu až květnu.  Je možné ho koupit i v květináči.  Zemí tulipánů je Nizozemí(Holandsko).

7 Violka vonná (Fialka) PPPPodle názvu kvete fialově v březnu a v dubnu. RRRRoste v lesích, na loukách, na zahradách. JJJJe to vytrvalá bylina. KKKKrásně voní.

8 Krokus  Kvete krásnými barvami v únoru a v březnu.  Vysazují se cibulky. Mohou být v zemi mnoho let nebo se po odkvětu vyndají.  Vyžaduje slunné a teplé místo.

9 Sedmikráska chudobka  Kvete bíle, střed květu je žlutý.  Kvete od dubna do listopadu.  Roste v trávě, potřebuje slunce.  Je léčivá. Léčí dýchací cesty, žlučník, vykašlávání, hojení- použití při koupelích.  Výroba salátů.

10 Sasanka hajní  Má bílý květ.  Kvete v lesích a na loukách, nejvíce v dubnu.  Je jedovatá.

11 Smetanka lékařská (pampeliška)  Má žlutý květ.  Kvete na loukách, v lesích, na zahradách.  Je mnoho druhů - až 60.  Je to léčivka, jí se.  Dělá se z ní med – na kašel.  Po odkvětu se květ změní v chmýří, to přenese semínka a vyroste nová rostlina.

12 Zlatice  Je to keř.  Lidový název je zlatý déšť podle žlutých lístků, které zdobí tento keř.  Je to nenáročný keř, má rád slunce a vláhu.  Lidé si ho dávají na Velikonoce do vázy jako výzdobu.


Stáhnout ppt "Jaro Jarní květiny. Prvosenka jarní (Petrklíč)  Má žlutou barvu květu.  Listy tvoří přízemní růžici.  Je léčivou rostlinou – odkašlávání, migréna."

Podobné prezentace


Reklamy Google