Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

BARVA První setkání Pravidla a zákony Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "BARVA První setkání Pravidla a zákony Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno."— Transkript prezentace:

1 BARVA První setkání Pravidla a zákony Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 PRIMÁRNÍ BARVY Které tři barvy jsou barvy primární (nedají se namíchat z žádné jiné barvy)?

3 SEKUNDÁRNÍ BARVY Které barvy vzniknou smícháním dvou barev primárních?

4 TERCIÁLNÍ BARVY Jak by se daly nazvat zbylé kombinace barev? Které další barvy vzniknou kombinací jedné barvy primární a jedné sekundární? Jak byste je nazvali? P P P S S S

5 BAREVNÉ SPEKTRUM Obrázek dostupný na www: Barevné spektrum přímo ukazuje barvy, které jsou navzájem kontrastní. Které to jsou? Na jaké barvy rozděluje žlutá linie barevné spektrum?

6 A co tyto barvy? JSOU TO VŮBEC BARVY? EXISTUJE V REÁLNÉM ŽIVOTĚ ČISTÁ FORMA TĚCHTO BAREV? K čemu tedy používáme tyto barvy?

7 PASTELOVÉ BARVY

8 STÍNOVÉ BARVY


Stáhnout ppt "BARVA První setkání Pravidla a zákony Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno."

Podobné prezentace


Reklamy Google