Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze."— Transkript prezentace:

1 Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. Lineární funkce pětiminutovka

2 Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. Lineární funkce 4. Kterému číslu je rovna konstanta b v zadání lineární funkce y = -3x + b, jestliže graf této funkce protíná osu y v bodě o souřadnicích [0; 2]? 5. Zapište lineární funkci, jestliže víte, že platí: a = 3, b = -7. Jaké souřadnice má bod, ve kterém graf této funkce protíná osu y? 1. Napiš obecnou rovnici lineární funkce? 2. Jaký je definiční obor lineární funkce? 3. Co je grafem lineární funkce? 6. Zapiš rovnice aspoň dvou lineárních funkcí, jejichž grafy jsou rovnoběžné s grafem funkce y = -3x + 1. 7. Zapiš rovnice aspoň dvou lineárních funkcí, jejichž grafy procházejí bodem [0; 1]. 8. Kolika body je jednoznačně určena přímka?

3 Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. Lineární funkce - výsledky 4. Kterému číslu je rovna konstanta b v zadání lineární funkce y = -3x + b, jestliže graf této funkce protíná osu y v bodě o souřadnicích [0; 2]? 5. Zapište lineární funkci, jestliže víte, že platí: a = 3, b = -7. Jaké souřadnice má bod, ve kterém graf této funkce protíná osu y? 1. Napiš obecnou rovnici lineární funkce? 2. Jaký je definiční obor lineární funkce? 3. Co je grafem lineární funkce? y = ax + b R … množ všech reálných čísel Přímka procházející bodem o souřadnicích [0; b] b = 2 y = 3x – 7; [0; -7]

4 Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. Lineární funkce - výsledky 6. Zapiš rovnice aspoň dvou lineárních funkcí, jejichž grafy jsou rovnoběžné s grafem funkce y = -3x + 1. 7. Zapiš rovnice aspoň dvou lineárních funkcí, jejichž grafy procházejí bodem [0; 1]. 8. Kolika body je jednoznačně určena přímka? Např.: y = -3x + 2, y = -3x – 6, y = -3x Např.: y = -3x + 1, y = 6x + 1, y = 0,3x + 1 Přímka je jednoznačně určena dvěma body.

5 Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. Závěr ahoj


Stáhnout ppt "Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze."

Podobné prezentace


Reklamy Google