Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Konopovité rostliny Cannabaceae.  Jednoleté nebo vytrvalé byliny s přímou, ovíjivou lodyhou  Listy jsou vstřícné, palistnaté,řapíkaté až dlanitě složené.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Konopovité rostliny Cannabaceae.  Jednoleté nebo vytrvalé byliny s přímou, ovíjivou lodyhou  Listy jsou vstřícné, palistnaté,řapíkaté až dlanitě složené."— Transkript prezentace:

1 Konopovité rostliny Cannabaceae

2  Jednoleté nebo vytrvalé byliny s přímou, ovíjivou lodyhou  Listy jsou vstřícné, palistnaté,řapíkaté až dlanitě složené  Květy jsou ve vrcholičnatých květenstvích,drobné jednopohlavné,plody jsou nažky  Dvoudomá rostlina, vzácně jednodomá  Značně nepočetná čeleď zahrnující dva druhy : Chmel a konopí  Jsou to jedinečné rostliny, které jsou populární a mají široké spektrum využití.

3 Chmel otáčivý (Humulus)  Vytrvalá dvoudomá pravotočivá liána  Lodyhy 2 až 6m dlouhé drsně chlupaté  Listy vstřícné,dlouze řapíkaté  Vyskytuje se po celém mírném páse  Květy nenápadné, světle zelené  Využití: pivovarnictví, sedativum, zdroj vitamínů, zelenina,kosmetické přípravky

4

5 Konopí seté(Canabis)  Teplomilná rostlina původem ze střední Asie  Náročné na vodu a živiny,zatěžuje půdu  Má obrovské spektrum využití např. : tkalcovství,přadnictví,lékařství,papír apod.  V současné době je zatracováno kvůli tomu, že obsahuje omamné látky  Ne všechny druhy obsahují omamné látky

6

7 Konec zpracoval: Jan Musil


Stáhnout ppt "Konopovité rostliny Cannabaceae.  Jednoleté nebo vytrvalé byliny s přímou, ovíjivou lodyhou  Listy jsou vstřícné, palistnaté,řapíkaté až dlanitě složené."

Podobné prezentace


Reklamy Google