Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_14 Amerika - USA - pracovní list. USA – PRACOVNÍ LIST X X X X VY_32_INOVACE_14 Amerika - USA - pracovní list.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_14 Amerika - USA - pracovní list. USA – PRACOVNÍ LIST X X X X VY_32_INOVACE_14 Amerika - USA - pracovní list."— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_14 Amerika - USA - pracovní list

2 USA – PRACOVNÍ LIST X X X X VY_32_INOVACE_14 Amerika - USA - pracovní list

3 1.Město u Hořejšího jezera 2.Město u ústí Mississippi /New…./ 3.Město na soutoku Mississippi a Missouri 4.Texaské město, byl zde zastřelen J. F. Kenedy 5.Město na hranicích USA a Kanady na západě 6.Velké město u Michiganského jezera 7.Přístav severně od New Yorku TAJENKA………………………………… Kde město leží?.............................. Čím je významné z hlediska průmyslového?.............................. VY_32_INOVACE_14 Amerika - USA - pracovní list

4 UMĚL BYS ODPOVĚDĚT NA OTÁZKY? 1.Které město založili Holanďané v roce 1624 a dali mu název Nový Amsterdam? 2.Jak se jmenuje hlavní město USA a po kom nese název? 3.Ve kterém městě jsou světoznámé ateliéry Hollywood? 4.Které město bylo zničeno v roce 1906 zemětřesením? 5.Které město je známé výrobou automobilů Ford, General Motors? 6.Které město je známé hernami a kasiny? 7.Dovedl bys napsat, po kom jsou pojmenována města: Lincoln……………..Columbus……………Olympia……………Indianapolis…………. 8.Které město je hraničním městem s Mexikem na řece Rio Grande? 9.Největší město na Havajských ostrovech……………. 10.Jak se jmenuje město na Floridě, známé středisko cestovního ruchu? VY_32_INOVACE_14 Amerika - USA - pracovní list


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_14 Amerika - USA - pracovní list. USA – PRACOVNÍ LIST X X X X VY_32_INOVACE_14 Amerika - USA - pracovní list."

Podobné prezentace


Reklamy Google