Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prvohory Vladislava Zubrová. Prvohory – zopakujte si: Jak se jmenují jednotlivá období? Jak dlouho asi období prvohor trvalo? K jakým zásadním změnám.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Prvohory Vladislava Zubrová. Prvohory – zopakujte si: Jak se jmenují jednotlivá období? Jak dlouho asi období prvohor trvalo? K jakým zásadním změnám."— Transkript prezentace:

1 Prvohory Vladislava Zubrová

2 Prvohory – zopakujte si: Jak se jmenují jednotlivá období? Jak dlouho asi období prvohor trvalo? K jakým zásadním změnám v rozmístění kontinentů došlo? Jaké typy vrásnění probíhaly a kdy? Jaká pohoří během vrásnění vznikla?

3 Popište život v prvohorách kambriumsilur karbon

4 Prvohory - živočichové starší prvohory - život vázán na vodní prostředí - koráli, lilijice, trilobiti, ryby, obojživelníci mladší prvohory - přechod na souš - další nové skupiny – hmyz, plazi

5 Lilijice

6 Trilobiti

7 Ryby

8 Rostliny Popište rostliny vyskytující se v tomto období. kambrium, ordovik především vodní organismy – řasy, později první cévnaté rostliny Boiophyton a Kreiciella, které jsou podobné plavuním či kapradinám

9 Rostliny Popište rostliny vyskytující se v tomto období. silur devon

10 Rostliny Popište rostliny vyskytující se v tomto období. karbon perm

11 Rostliny Jaká přizpůsobení se musela vyvinout u rostlin, aby mohly přejít na souš?

12 Zdroje: Černík V. a kol. Přírodopis pro 9. ročník ZŠ – Mineralogie a geologie se základy ekologie. Praha: SPN, Vališ J. a kol. Přírodopis pro 8. ročník ZŠ. Praha: SPN, Kvasničková, D. Ekologický přírodopis pro 9. ročník ZŠ. Praha: Fortuna, 2000.


Stáhnout ppt "Prvohory Vladislava Zubrová. Prvohory – zopakujte si: Jak se jmenují jednotlivá období? Jak dlouho asi období prvohor trvalo? K jakým zásadním změnám."

Podobné prezentace


Reklamy Google