Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Význam lesů pro život člověka Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Monika Schejbalová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Význam lesů pro život člověka Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Monika Schejbalová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz,"— Transkript prezentace:

1 Význam lesů pro život člověka Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Monika Schejbalová. Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozuje Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků (NÚV).

2 Les zlepšuje naše ovzduší

3 Listy a jehličí dodávají do vzduchu kyslík

4 Lesy významně zvlhčují vzduch

5 Listy a jehličí stromů zachycují množství nečistot

6 Les je zásobárnou vody

7 Stromy stíní půdu Brání nadměrnému odpařování vody Kyprá lesní půda brání rychlému odtoku vody

8 Les ochraňuje půdu před erozí Eroze je odnos půdy působením větru nebo vody

9 Kořeny stromů zpevňují půdu a zabraňují jejímu odplavování při dešti

10 Les se podílí na tvorbě půdy Rostlinné zbytky se mění v silné vrstvy humusu

11 Les poskytuje útulek živočichům

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21 Les přináší člověku užitek Těžba dřeva

22

23 Relaxace a odpočinek

24 Sběr lesních plodů

25

26

27

28 Každý les v České republice je chráněn podle zákona o ochraně přírody a krajiny jako významný krajinný prvek.

29 Zapamatujme si zásady správného chování v lese: V lese se chováme slušně a tiše Chodíme jen po vyznačených cestách Neplašíme zvěř a ani jí nijak neubližujeme Neodhazujeme odpadky Trháme jen lesní plody, které známe Oheň rozděláváme jen na vyznačených tábořištích Nic neničíme, nelámeme a nerozšlapáváme !!

30 Zdroje: Saharadesertfox. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: Malene Thyssen. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: LivingShadow. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: Maylett. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: Johncapistrano. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: Martin Vavřík. [cit ]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: Jirka82. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: Jonathan Hornung. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: Infobgv. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: Przykuta. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: Aktron. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: Smudge [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: BadgerHero. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: Dani Kropivnik. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: df7ii. [cit ]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: V. Bern. [cit ]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: Steffen Hannert. [cit ]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: Wariat. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: FrankDrebin. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: Marek_bydg. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: James Lindsey. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: Adam Opioła. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: Dixi. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW:

31 Zdroje: Karelj. [cit ]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: Fibonacci. [cit ]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: Brzeszczot. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: George Chernilevsky. [cit ]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: Twice25. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: Trecciolino_-_legna.jpg?uselang=cs OCAL. [cit ] dostupné pod licencí Public domain na WWW: OCAL. [cit ] dostupné pod licencí Public domain na WWW:


Stáhnout ppt "Význam lesů pro život člověka Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Monika Schejbalová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz,"

Podobné prezentace


Reklamy Google