Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

V í tejte v P í smenkově ‒ seznamte se s p í smenkem L, l Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "V í tejte v P í smenkově ‒ seznamte se s p í smenkem L, l Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné."— Transkript prezentace:

1 V í tejte v P í smenkově ‒ seznamte se s p í smenkem L, l Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozuje Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků (NÚV). Klikej!

2 Představuje se vám písmenko L, l

3 L l L l L l L l Lev jen leží ve stínu, sleduje svou rodinu, která pro něj zebry loví, když on si pod stromem hoví.

4 Od písmene l začínají tito živočichové. Uhodneš, kteří to jsou? Jsem bílý pták, mám oranžový zobák, létám i plavu: i plavu: Jsem mazaná, roztomilá, žiju v lese a jsem masožravec: Jsem král zvířat, mám velikánskou hřívu, žiju v Africe: v Africe: Já jsem tak strašně pohodlné a líné zvíře...

5 Je to cit na písmenko l, který k sobě cítí blízcí lidé.

6 Pojmenujte tyto věci, ale pozor pouze od písmene l!

7 Kde žijí tato zvířata ‒ jelen, srnka, medvěd...?

8 Jaká povolání mají lidé na obrázcích?

9 Doplňte názvy vlastností od l do vět: Ten, kdo svoji práci odbývá, je laj.... Ten, kdo má sice peníze, ale nic si nekoupí a jenom škudlí, je la.... a jenom škudlí, je la.... Ten, kdo neříká pravdu, je lh... Ten, kdo je milý a příjemný, je las.....

10 Také dva názvy měsíců začínají na písmeno l. Poznáte podle obrázků, které to jsou?

11 Jaká další slova od l znáte? A která jste si zapamatovali? Jmenujte!

12 Od jakého písmene jsme hledali dnešní slova?

13 Poznáme písmeno L, l, známe spoustu slov, která začínají od l, jsme jací? Šikovní!!! A co si zasloužíme? Potlesk!!!

14 Zdroje: Všechny uveřejněné odkazy [cit. 2011-04-27]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: Lev: http://www.clker.com/clipart-10467.html http://www.clker.com/clipart-lion-3.html Srdce: http://www.clker.com/clipart-25622.html http://www.clker.com/clipart-2642.html Lampa: http://www.clker.com/clipart-11380.html List: http://www.clker.com/clipart-2536.html Lžíce: http://www.clker.com/clipart-15615.html lyžař: http://www.clker.com/clipart-14600.html Lopata: http://www.clker.com/clipart-11525.html Listonoš: http://www.clker.com/clipart-mailman-1.html Potlesk: http://www.clker.com/clipart-49611.html Liška: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Vulpes_vulpes_pup_sitting_on_stone.jpg Lenochod: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Bradypus.jpg Letec: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Lt_Mike_Hunter_1.jpg Uveřejněné odkazy [cit. 2011-04-27]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: YAAAAY. Lev: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Lion_waiting_in_Namibia.jpg SANCHEZN. Labuť: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:CygneVaires.jpg QUADELL. Les: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Forest_on_San_Juan_Island.jpg ERVINPOSPISIL. Les: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Karpatsk%C3%A1_ost%C5%99icov%C3%A1_dubohab%C5%99ina.jpg PETRITAP. Zima: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Wintry_scenery.jpg KROPSOQ. Podzim: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Akiyamago_2005_003.jpg Básnička Lev. Bureš, J. Obrázková abeceda. Nakadatelství AAG, s.r. o., Úzká 205, Hradec Králové 1, str. 14.


Stáhnout ppt "V í tejte v P í smenkově ‒ seznamte se s p í smenkem L, l Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné."

Podobné prezentace


Reklamy Google