Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Česká republika Vývoj hospodářství Jan Dušek. ČESKÉ ZEMĚ V 19. STOLETÍ  nejrozvinutější část Rakouska - Uherska  Co je to průmyslová revoluce?  Které.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Česká republika Vývoj hospodářství Jan Dušek. ČESKÉ ZEMĚ V 19. STOLETÍ  nejrozvinutější část Rakouska - Uherska  Co je to průmyslová revoluce?  Které."— Transkript prezentace:

1 Česká republika Vývoj hospodářství Jan Dušek

2 ČESKÉ ZEMĚ V 19. STOLETÍ  nejrozvinutější část Rakouska - Uherska  Co je to průmyslová revoluce?  Které nerostné suroviny byly hlavní pro tehdejší průmysl? (1/5 obyvatel x 2/3 průmyslové výroby)  Jaké změny u nás nastaly díky rozvoji průmyslu?

3 MEZIVÁLEČNÁ ČSR  patřila mezi rozvinuté státy  Víte, která odvětví průmyslu se tehdy nejvíce prosazovala na zahraničních trzích?  strojírenský  textilní  sklářský  kožedělný  potravinářský průmysl

4 MEZIVÁLEČNÁ ČSR  tehdejší reklama

5  Porovnejte současné hospodářství s hospodářstvím před rokem 1989. Rozdíly napište do tabulky: před rokem 1989 v současnosti

6  plánované hospodářství s důrazem na těžký průmysl SOCIALISTICKÉ ČESKOSLOVENSKO  Uveďte negativní vlivy těžkého průmyslu na ŽP:

7 SOUČASNÉ HOSPODÁŘSTVÍ  Ve kterém sektoru hospodářství je zaměstnáno nejvíce a ve kterém nejméně obyvatel?  Jaká odvětví průmyslu jsou u nás v současné době nejvíce zastoupená?  Uveďte příklady těchto odvětví, zastoupených v Uherském Hradišti a okolí:


Stáhnout ppt "Česká republika Vývoj hospodářství Jan Dušek. ČESKÉ ZEMĚ V 19. STOLETÍ  nejrozvinutější část Rakouska - Uherska  Co je to průmyslová revoluce?  Které."

Podobné prezentace


Reklamy Google