Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vyjmenovaná slova po V Anotace: Zvedají kartičky i/í y/ý. Kontrola správnosti. Vzdělávací oblast: Český jazyk – gramatika Autor: Vlasta Lindovská Jazyk:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vyjmenovaná slova po V Anotace: Zvedají kartičky i/í y/ý. Kontrola správnosti. Vzdělávací oblast: Český jazyk – gramatika Autor: Vlasta Lindovská Jazyk:"— Transkript prezentace:

1 Vyjmenovaná slova po V Anotace: Zvedají kartičky i/í y/ý. Kontrola správnosti. Vzdělávací oblast: Český jazyk – gramatika Autor: Vlasta Lindovská Jazyk: Český Očekávaný výstup: Odůvodňuje a píše správně: i/y po obojetných souhláskách ve vyjmenovaných slovech. Druh učebního materiálu: Prezentace Cílová skupina: Žák Stupeň a typ vzdělávání: První stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: Školní rok 2011-2012 Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen: Třetí ročník základní školy VY_32_INOVACE_Čj 3.,4.08

2 ý Doplň i/í, y/ý: V_r je druh sovy. Když se voda nebo vzduch točí dokola, říká se tomu v_r. V noci při měsíčku psi v_jí. Mrakodrap je v_šková stavba. Děti v_skaly radostí. O sluneční v_hni mluvíme, když slunce hodně hřeje. V_pište ze cv_čení v učebnici v_jmenovaná slova. V naší továrně se v_rábějí v_robky z kůže. Některá zv_řata patří mezi přežv_kavce. V_r loví i m_ši. Cv_čením pos_lujeme svaly. Mláďata v_děšeně p_štěla.V_ly s_ v_jí věnečky a tančí při měs_čku. íy ýýý yi yy ýíýý yiiy iíiií

3 Použitá literatura: Cvičení z pravopisu pro malé školáky, V. Styblík, SPN 1990


Stáhnout ppt "Vyjmenovaná slova po V Anotace: Zvedají kartičky i/í y/ý. Kontrola správnosti. Vzdělávací oblast: Český jazyk – gramatika Autor: Vlasta Lindovská Jazyk:"

Podobné prezentace


Reklamy Google