Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VYVRTÁVÁNÍ Úvod Vyvrtávání – obrábění předobrobených vnitřních rotačních ploch jedno– nebo vícebřitým nástrojem. Vyvrtáváním se zvětšují díry kruhového.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VYVRTÁVÁNÍ Úvod Vyvrtávání – obrábění předobrobených vnitřních rotačních ploch jedno– nebo vícebřitým nástrojem. Vyvrtáváním se zvětšují díry kruhového."— Transkript prezentace:

1

2 VYVRTÁVÁNÍ

3 Úvod Vyvrtávání – obrábění předobrobených vnitřních rotačních ploch jedno– nebo vícebřitým nástrojem. Vyvrtáváním se zvětšují díry kruhového průřezu, vytvořené vrtáním, tvářením, předlitím apod.

4 Řezné podmínky Malá tuhost vyvrtávacích tyčí omezuje do jisté míry volbu průřezu třísky. Řezná rychlost je ovlivněna špatným odvodem tepla při obrábění v díře a zhoršenými podmínkami pro odvod třísek z místa řezu. Hodnoty posuvu a hloubky řezu: Volba velikosti posuvu závisí na požadované jakosti obrobeného povrchu a na tuhosti vyvrtávací tyči.

5 Řezná rychlost Řezná rychlost v cv se určí stejně jako při soustružení a snižuje se koeficientem, který závisí na průměru díry: v cv – řezná rychlost při vyvrtávání v cs – řezná rychlost při soustružení k – opravný součinitel

6 Plocha průřezu třísky S Plocha průřezu třísky S, odebíraná jedním břitem nástroje se vypočte: pro dvoubřitý nástroj (z=2) platí: D – průměr vrtáku [mm] d – průměr předvrtané díry [mm] h – hloubka řezu [mm] s o – posuv na otáčku [mm] z - počet břitů nástroje

7 Dosahované parametry Dosahované hodnoty přesnosti rozměru a drsnosti vyvrtávaných děr: Podle typu obráběcího stroje a způsobu polohy vřetene a obrobku lze dosáhnout přesnosti roztečí děr v rozsahu 0,2 až 0,02 mm.

8 Konec


Stáhnout ppt "VYVRTÁVÁNÍ Úvod Vyvrtávání – obrábění předobrobených vnitřních rotačních ploch jedno– nebo vícebřitým nástrojem. Vyvrtáváním se zvětšují díry kruhového."

Podobné prezentace


Reklamy Google