Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."— Transkript prezentace:

1 Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola hospodářská a lesnická, Frýdlant Bělíkova 1387, příspěvková organizace Šablona:III/2 Sada:VY_32_INOVACE_EK _4. 10 Manažerské činnosti Vytvořeno:11. 03. 2013 Ověřeno: 12. 03. 2013 Třída: 4.OA

2 Manažerské činnosti Vzdělávací oblast:Odborné předměty Předmět:Ekonomika Ročník:4. Autor:Ing.Jarmila Muzikářová Časový rozsah:1 vyučovací hodina Pomůcky:notebook, projektor Klíčová slova:management, manažer, styl řízení, úroveň řízení Anotace: Materiál je určen k výuce manažerských činností v rámci podnikové ekonomiky.

3 Definice managementu a manažera Management je ucelený soubor ověřených přístupů, názorů, zkušeností, doporučení a metod, které vedoucí pracovníci užívají k zvládnutí manažerských funkcí, které vedou k dosažení podnikatelských cílů podniku. Manažer je profese, která vede k dosahování cílů svěřených organizačních jednotek.

4 Role a funkce manažera a/ role manažera – pohled statický, postavení v hierarchii organizace b/ funkce manažera- pohled dynamický, řídící činnosti

5 Role manažera Podle úrovně řízení: - vrcholový management (top management) - střední management - nejnižší management

6 Role manažera Podle stylu řízení: - autokratický styl - demokratický styl - liberální styl

7 Manažerské funkce Plánování Organizování Výběr a rozmisťování pracovníků Vedení lidí Kontrola

8 Opakování 1. Definujte management a manažera. 2. Co jsou role a funkce manažera? 3. Vyjmenujte role podle úrovně řízení. 4. Vyjmenujte role podle stylu řízení. 5. Vyjmenujte manažerské funkce.

9 Odpovědi na otázky 1. Management je ucelený soubor ověřených přístupů, názorů, zkušeností, doporučení a metod, které vedoucí pracovníci užívají k zvládnutí manažerských funkcí, které vedou k dosažení podnikatelských cílů podniku. Manažer je profese, která vede k dosahování cílů svěřených organizačních jednotek. 2. Role manažera je pohled statický, postavení v hierarchii organizace.Funkce manažera je pohled dynamický, řídící činnosti. 3. Podle úrovně řízení je vrcholový management ( top management), střední management, nejnižší management. 4. Autokratický styl, demokratický styl, liberální styl. 5. Plánování, organizování, výběr a rozmisťování pracovníků, vedení, kontrola.

10 Použité zdroje Švarcová,J. a kol. Ekonomie – stručný přehled, 2012/2013, Zlín, CEED 2011. ISBN 978-80- 87301-16-6. Pokud není uvedeno jinak, jsou použité objekty vlastní originální tvorbou autora. Materiál je určen pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Veškerá vlastní díla autora (fotografie, videa) lze bezplatně dále používat i šířit při uvedení autorova jména.


Stáhnout ppt "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."

Podobné prezentace


Reklamy Google