Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vnitřní stavba Země Jan Dušek. Zjistěte, jakými základními částmi je tvořena vnitřní stavba Země: B C A ZEMSKÁ KŮRA ZEMSKÝ PLÁŠŤ ZEMSKÉ JÁDRO V jakých.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vnitřní stavba Země Jan Dušek. Zjistěte, jakými základními částmi je tvořena vnitřní stavba Země: B C A ZEMSKÁ KŮRA ZEMSKÝ PLÁŠŤ ZEMSKÉ JÁDRO V jakých."— Transkript prezentace:

1 Vnitřní stavba Země Jan Dušek

2 Zjistěte, jakými základními částmi je tvořena vnitřní stavba Země: B C A ZEMSKÁ KŮRA ZEMSKÝ PLÁŠŤ ZEMSKÉ JÁDRO V jakých hloubkách leží hranice mezi nimi?

3 A teď si to trochu ztížíme. Dokážete pojmenovat i tyto části? 1 2 3 4 5 6 A B C Z čeho je složené zemské jádro? Je celý zemský plášť tvořen pevnými horninami?

4 Zemská kůra vytváří dva typy. Uveďte, jak se jmenují a v čem se od sebe liší: ZEMSKÁ KŮRA PEVNINSKÁ OCEÁNSKÁ  tvoří pevniny  mocnější  tvořena žulou, čedičem a usazenými horninami  tvoří dno oceánů  tenčí  tvořena čedičem a usazenými horninami

5 Zemská kůra a část svrchního pláště spolu tvoří LITOSFÉRU.

6 Zapište si:  Zemské těleso je tvořeno ze tří základních vrstev: - ZEMSKÁ KŮRA 0 - 40 km (pevninská a oceánská) - ZEMSKÝ PLÁŠŤ 40 - 2900 km (svrchní, střední a spodní) - ZEMSKÉ JÁDRO 2900 - 6378 km (vnější a vnitřní)  Litosféra = kamenný obal Země (zemská kůra + část svrchního pláště)


Stáhnout ppt "Vnitřní stavba Země Jan Dušek. Zjistěte, jakými základními částmi je tvořena vnitřní stavba Země: B C A ZEMSKÁ KŮRA ZEMSKÝ PLÁŠŤ ZEMSKÉ JÁDRO V jakých."

Podobné prezentace


Reklamy Google