Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ŠkolaZákladní škola Zlín, Nová cesta 268, příspěvková organizace Vzdělávací oblastČlověk a příroda Vzdělávací oborFyzika 6 Tematický okruhElektrický obvod.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ŠkolaZákladní škola Zlín, Nová cesta 268, příspěvková organizace Vzdělávací oblastČlověk a příroda Vzdělávací oborFyzika 6 Tematický okruhElektrický obvod."— Transkript prezentace:

1 ŠkolaZákladní škola Zlín, Nová cesta 268, příspěvková organizace Vzdělávací oblastČlověk a příroda Vzdělávací oborFyzika 6 Tematický okruhElektrický obvod TémaElektrický obvod, jeho schéma Název VY_32_INOVACE_16_22_elektricky_obvod_schema Určení6. ročník AutorMgr. Tomáš Bobál VytvořenoDuben 2013 Anotace Určeno pro výuku a domácí přípravu žáků. Žák se seznámí se schématickými značkami pro elektrický obvod.

2  ze zdroje elektrického napětí (baterie, akumulátor…),  z elektrického spotřebiče (žárovka, elektromotor…),  ze spínače, který uzavírá nebo přerušuje elektrický obvod,  z vodičů, které spojují jednotlivé části obvodu. Elektrický obvod, jeho schéma Vodivému propojení zdrojů elektrického napětí se spotřebiči říkáme elektrický obvod. Ten je obvykle sestaven:

3 Elektrický obvod, jeho schéma Pro schematické zakreslování obvodu používáme následující schematické značky. ~ Zdroj stejnosměrného elektrického napětí (např. monočlánek) Zdroj stejnosměrného elektrického napětí (např. baterie složená ze tří článků) Zdroj střídavého elektrického napětí

4 Elektrický obvod, jeho schéma Žárovka Spínač v rozepnuté poloze Spínač sepnutý

5 Elektrický obvod, jeho schéma Vodiče Křížení vodičů bez vodivého spojení Křížení vodičů s vodivým spojením

6 Elektrický obvod, jeho schéma Pojmenuj jednotlivé části elektrického obvodu kapesní svítilny.

7 Použité zdroje: 1.RAUNER, Karel. Fyzika 6: učebnice pro základní školy a víceletá gymnázia. 1. vyd. Plzeň: Fraus, 2004, 120 s. ISBN 80-723-8210-1. Elektrický obvod, jeho schéma


Stáhnout ppt "ŠkolaZákladní škola Zlín, Nová cesta 268, příspěvková organizace Vzdělávací oblastČlověk a příroda Vzdělávací oborFyzika 6 Tematický okruhElektrický obvod."

Podobné prezentace


Reklamy Google