Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."— Transkript prezentace:

1 Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/ „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola hospodářská a lesnická, Frýdlant Bělíkova 1387, příspěvková organizace Šablona:III/2 Sada:VY_32_INOVACE_ObP.2.19 Kontrolní pokladny Vytvořeno: Ověřeno: Třída:PRO2, ŘU2, PV1, PRO1

2 Kontrolní pokladny Vzdělávací oblast:Odborné předměty Předmět:Obchodní provoz Ročník:1., 2. Autor:Yvona Baboráková Časový rozsah:1 vyučovací hodina Pomůcky:notebook, projektor Klíčová slova:kontrolní, terminálové, registrační, počítačové pokladny, scanner, skladová evidence Anotace: Materiál je určen k seznámení se s jednotlivými druhy kontrolních pokladen používaných v prodejnách.

3 Druhy kontrolních pokladen 1)Elektronické registrační 2)Terminálové pokladny 3)Počítačové pokladny

4 Elektronické registrační pokladny jsou určené pro malé a střední prodejny (někdy používané i v supermarketech) kromě účtování je možné provádět provést opravu poslední položky % sleva a % přirážka příjem – registrace ranního limitu výdej – registrace odvodu tržby zůstatek – deklarace hotovosti v zásuvce registrace platby v hotovosti, bezhotovostní a na úvěr

5 Terminálové pokladny jsou připojeny k PC; scannery jsou umístěné buď v posuvném pásu pokladního boxu nebo samostatně zajišťují informace o obratu na jakémkoli oddělení mohou sledovat prodej za hotové i na úvěr vystavuje pokladní doklad včetně DPH

6 Počítačové pokladny plní funkci registrační pokladny a PC s jednoduchým programem nejčastěji se používají ve specializovaných prodejnách (obuv) zajišťují nejdokonalejší systém pro skladovou evidenci registrují prodej za hotové i na úvěr vedou pokladní deník; vystavují daňové doklady dávají ucelený přehled o prodávaném zboží

7 Některé pokladny

8 Kontrolní otázky 1. Vyjmenujte druhy pokladen. 2.V čem se liší terminálové a počítačové pokladny?

9 Správné odpovědi 1. Elektronické registrační, terminálové počítačové. 2. Počítačové zajišťují nejdokonalejší systém pro skladovou evidenci.

10 Použité zdroje KAPLOVÁ, Františka. Obchodní provoz pro střední odborná učiliště. 1.vyd.Olomouc, 2001, ISBN novum.cz xb-1.cz vahy-pokladny-systemy.cz Pokud není uvedeno jinak, jsou použité objekty vlastní originální tvorbou autora. Materiál je určen pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Veškerá vlastní díla autora (fotografie, videa) lze bezplatně dále používat i šířit při uvedení autorova jména.


Stáhnout ppt "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."

Podobné prezentace


Reklamy Google