Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_PR Anotace - V prezentaci se žáci seznamují s krtkem a způsobem jeho života Autor - Zuzana Pištová Jazyk - čeština Očekávaný výstup – poznání.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_PR Anotace - V prezentaci se žáci seznamují s krtkem a způsobem jeho života Autor - Zuzana Pištová Jazyk - čeština Očekávaný výstup – poznání."— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_PR Anotace - V prezentaci se žáci seznamují s krtkem a způsobem jeho života Autor - Zuzana Pištová Jazyk - čeština Očekávaný výstup – poznání přírodního druhu, popis Speciální vzdělávací potřeby - žádné Klíčová slova - krtek, krtina, lopatkovité nohy, rypák Druh učebního materiálu - prezentace Druh interaktivity - výklad Cílová skupina - žák Stupeň a typ vzdělávání - základní vzdělávání – první stupeň – druhé období Typická věková skupina let Celková velikost – 816 kB Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Zuzana Pištová.

2 KRTEK OBECNÝ Většinu svého života žije pod zemí. Jeho tělo je pro život v půdě uzpůsobené. 1.

3 Popis těla krtka -válcovité tělo -hustá krátká černá srst -hlava s ostrým tuhým rypákem -lopatkovité přední nohy se silnými drápy 2. 3.

4 Smysly krtka Hmat, čich a sluch má dobře vyvinutý. Zrak je nevyvinutý, oči má zakrnělé. Pro život pod zemí je zrak nepotřebný. Pokud se dostane ven, rozlišuje pouze světlo a tmu

5 Způsob života Živí se především žížalami a hmyzem. Vyhrábává si pod zemí soustavu chodeb, jimiž prolézá při hledání potravy. V chodbách má hnízdo vystlané trávou a listím, zásobárnu potravy i vody. Denně spotřebuje tolik potravy, kolik sám váží. 6.

6 Mládě je po narození holé 7.

7 Rytí chodeb Rytí chodeb mu umožňují široké lopatkovitě rozšířené přední nohy s ostrými drápy. Zeminu z chodeb vytlačuje na povrch, vznikají krtiny. V zimě vyhrabává chodby hlouběji než v létě, je tam tepleji a stěhují se tam i žížaly a hmyz. 8.

8 Dostupný pod licencí GNU Free Documentation License na www: 1.http://commons.wikimedia.org/wiki/File:European_mole_animal.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:European_mole_animal.jpg out-of-molehill.htmlhttp://www.shutterstock.com/pic /stock-photo-laughing-mole-crawling- out-of-molehill.html cropped.jpg?uselang=cshttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Naked_Mole_Rats- cropped.jpg?uselang=cs 8.


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_PR Anotace - V prezentaci se žáci seznamují s krtkem a způsobem jeho života Autor - Zuzana Pištová Jazyk - čeština Očekávaný výstup – poznání."

Podobné prezentace


Reklamy Google