Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Rozmanitost přírody Oceány Šablona : ICT2-2-33 PŘ RP - Oceány Šablona : ICT2-2-33 PŘ RP - Oceány Anotace : seznámení s pojmem oceán, s nejběžnějšími.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Rozmanitost přírody Oceány Šablona : ICT2-2-33 PŘ RP - Oceány Šablona : ICT2-2-33 PŘ RP - Oceány Anotace : seznámení s pojmem oceán, s nejběžnějšími."— Transkript prezentace:

1

2 Rozmanitost přírody Oceány

3 Šablona : ICT2-2-33 PŘ RP - Oceány Šablona : ICT2-2-33 PŘ RP - Oceány Anotace : seznámení s pojmem oceán, s nejběžnějšími druhy přírodnin Anotace : seznámení s pojmem oceán, s nejběžnějšími druhy přírodnin Autor: Mgr. Kateřina Brandejsová Autor: Mgr. Kateřina Brandejsová Jazyk : Čeština Očekávaný výstup: objevuje a zjišťuje propojenost prvků živé a neživé přírody, princip rovnováhy přírody, zkoumá základní společenstva ve vybraných lokalitách regionů, zdůvodní podstatné vzájemné vztahy mezi organismy a nachází shody a rozdíly v přizpůsobení organismů prostředí Jazyk : Čeština Očekávaný výstup: objevuje a zjišťuje propojenost prvků živé a neživé přírody, princip rovnováhy přírody, zkoumá základní společenstva ve vybraných lokalitách regionů, zdůvodní podstatné vzájemné vztahy mezi organismy a nachází shody a rozdíly v přizpůsobení organismů prostředí Speciální vzdělávací potřeby - žádné - Klíčová slova : ocán, řasy, koráli, sardinka, sleď, Speciální vzdělávací potřeby - žádné - Klíčová slova : ocán, řasy, koráli, sardinka, sleď, Druh učebního materiálu :prezentace ppt Druh učebního materiálu :prezentace ppt Druh interaktivity : Aktivita, výklad Druh interaktivity : Aktivita, výklad Cílová skupina : Žák Stupeň a typ vzdělávání základní vzdělávání – první stupeň 2. období Cílová skupina : Žák Stupeň a typ vzdělávání základní vzdělávání – první stupeň 2. období Typická věková skupina 9-11 let Typická věková skupina 9-11 let Celková velikost – 665 kB -soubor ppt. Celková velikost – 665 kB -soubor ppt.

4 Oceány Jsou místa, kde před miliardami let vznikl život. Jsou místa, kde před miliardami let vznikl život. Dodnes jsou domovem ryb, chobotnic, tuleňů, žraloků, velryb, medúz, a dalších živočichů Dodnes jsou domovem ryb, chobotnic, tuleňů, žraloků, velryb, medúz, a dalších živočichů zde se můžeš podívat na video (15min) http://www.youtube.com/watch?v=x8XJAXtP81A zde se můžeš podívat na video (15min) http://www.youtube.com/watch?v=x8XJAXtP81A http://www.youtube.com/watch?v=x8XJAXtP81A

5 Koráli Významnými živočichy teplých oceánů jsou koráli, kteří vytvářejí útesy i celé korálové ostrovy. Jsou to drobní živočichové – polypi s tvrdým vápenatým obalem kolem těla. Po uhynulých polypech zůstávají jen vápenité schránky, které spolu se schránkami jiných živočichů a vápenatých řas tvoří pevné korálové útesy. Významnými živočichy teplých oceánů jsou koráli, kteří vytvářejí útesy i celé korálové ostrovy. Jsou to drobní živočichové – polypi s tvrdým vápenatým obalem kolem těla. Po uhynulých polypech zůstávají jen vápenité schránky, které spolu se schránkami jiných živočichů a vápenatých řas tvoří pevné korálové útesy. Velký bariérový útes – největší korálový útes světa (Austrálie)

6 Drobné ryby (sleď, sardinka) jsou potravou pro větší mořské živočichy, např pro tuleně. Sledě a sardinky pro jejich chutné maso lidé velmi intenzivně loví Sleď obecný Sardinky kalifornské

7 Řasy Z rostlin si připomeňme mořské řasy, které jsou potravou některých živočichů, ale jsou především nejvydatnějším zdrojem kyslíku na Zemi.

8 Zdroje videa: You Tube : http://www.youtube.com/watch?v=x8XJAXtP81A Zdroje obrázku: [cit. 201 3 -02-0 5 ]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Chlorococcales_composite.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Fucus_vesiculosus.jpeg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Laurencia.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Herringadultkils.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Sardinops_melanostictus.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Trachyphyllia_Prague_2011_1.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Corail_alg%C3%A9rien.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Blue_Linckia_Starfish.JPG Text: KHOLOVÁ, Helena. Přírodověda pro pátý ročník. Vyd. 1. Všeň: Alter, 1997, 63 s. ISBN 80-857-7561-1.


Stáhnout ppt "Rozmanitost přírody Oceány Šablona : ICT2-2-33 PŘ RP - Oceány Šablona : ICT2-2-33 PŘ RP - Oceány Anotace : seznámení s pojmem oceán, s nejběžnějšími."

Podobné prezentace


Reklamy Google