Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PRAVIDLA VOLEJBALU pro malé sportovce Autor: Lenka Stránská, UČO 322 072, 1. roč. KS – Učitelství pro 1.st. ZŠ Ovládání klikáním na plochu nebo na amplionky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PRAVIDLA VOLEJBALU pro malé sportovce Autor: Lenka Stránská, UČO 322 072, 1. roč. KS – Učitelství pro 1.st. ZŠ Ovládání klikáním na plochu nebo na amplionky."— Transkript prezentace:

1

2 PRAVIDLA VOLEJBALU pro malé sportovce Autor: Lenka Stránská, UČO 322 072, 1. roč. KS – Učitelství pro 1.st. ZŠ Ovládání klikáním na plochu nebo na amplionky

3 CHCEŠ HRÁT VOLEJBAL? ale je potřeba také znát základní pravidla hry. Techniku odbíjení míče natrénuješ na hřišti,

4 NĚCO O VZNIKU VOLEJBALU Volejbal je míčová hra pro dvě družstva. Pochází z Ameriky, ale dnes je oblíbená na celém světě. Název z anglického volleyball volley = volej, přímé odbití míče ball = míč Ze které země pochází volejbal ?

5 Hřiště má rozměry 18 x 9 metrů Uprostřed je síť, která rozděluje hřiště na dva stejné čtverce Hřiště je ohraničeno čarami HŘIŠTĚ Jak je velké hřiště?

6 HRÁČI V hřišti je 6 hráčů Tři jsou vpředu a tři vzadu Mají stejné dresy Jeden z nich je kapitán Hráči tvoří družstvo (tým), které má víc členů, aby se mohli během zápasu vystřídat Kolik hráčů hraje volejbal?

7 HRA Hra začíná podáním (servisem) Družstvo se snaží dostat míč na zem v soupeřově poli Hráči jednoho družstva mohou hrát jen třikrát Hraje se na sety, každý do 25 bodů Do kolika bodů se hraje 1 set?

8 RŮZNÉ DRUHY VOLEJBALU ŠESTKOVÝ VOLEJBAL PLÁŽOVÝ VOLEJBAL MINIVOLEJBAL Který druh bude asi ze začátku nejvíc zajímat tebe? Šestkový volejbal hraje 6 hráčů v hale nebo na venkovním hřišti Plážový volejbal hrají 2 hráči v létě venku na jemném písku Minivolejbal je pro začínající hráče ve věku 9 – 12 let

9 MINIVOLEJBAL Hrají jen 3 hráči, děvčata i chlapci Hřiště je zmenšené na 4,5 x 12 metrů Hraje se jen 1 set do 25 bodů Výška sítě je 2 metry a 5 centimetrů Kolik hráčů hraje minivolejbal?

10 CO SI PAMATUJEŠ ? 1. Ze které země pochází volejbal ? Klikni na amplionek za správnou odpovědí. Klikni na amplionek za správnou odpovědí. a/ Německo b/ Amerika c/ Afrika

11 2. Kolik hráčů hraje volejbal ? a/ Čtyři a/ Čtyři b/ Pět b/ Pět c/ Šest c/ Šest 3. Jaké rozměry má hřiště ? a/ 9 x 18 metrů a/ 9 x 18 metrů b/ 8 x 20 metrů b/ 8 x 20 metrů c/ 10 x 20 metrů c/ 10 x 20 metrů

12 4. Do kolika bodů se hraje jeden set ? a/ Do 15 bodů a/ Do 15 bodů b/ Do 20 bodů b/ Do 20 bodů c/ Do 25 bodů c/ Do 25 bodů 5. Jak se jmenuje volejbal. Který se hraje venku v jemném písku ? venku v jemném písku ? a/ Pískový volejbal a/ Pískový volejbal b/ Plážový volejbal b/ Plážový volejbal c/ Letní volejbal c/ Letní volejbal

13 6. Kolik hráčů hraje minivolejbal ? 6. Kolik hráčů hraje minivolejbal ? a/ Čtyři a/ Čtyři b/ Šest b/ Šest c/ Tři c/ Tři CO MYSLÍŠ, BUDE TĚ VOLEJBAL BAVIT ? CO MYSLÍŠ, BUDE TĚ VOLEJBAL BAVIT ? a/ Ne a/ Ne b/ Nevím b/ Nevím c/ Ano c/ Ano

14 TĚŠÍME SE NA TEBE V NAŠEM VOLEJBALOVÉM ODDÍLE VE DRUŽSTVU PŘÍPRAVKY! TĚŠÍME SE NA TEBE V NAŠEM VOLEJBALOVÉM ODDÍLE VE DRUŽSTVU PŘÍPRAVKY!


Stáhnout ppt "PRAVIDLA VOLEJBALU pro malé sportovce Autor: Lenka Stránská, UČO 322 072, 1. roč. KS – Učitelství pro 1.st. ZŠ Ovládání klikáním na plochu nebo na amplionky."

Podobné prezentace


Reklamy Google