Prezentace na téma: "PLÁŽOVÝ VOLEJBAL."— Transkript prezentace:

1 PLÁŽOVÝ VOLEJBAL

2 Základní informace Mezinárodní název = beach volleyball
Vznikl z klasického „šestkového“ volejbalu 1. zmínky o plážovém volejbalu jsou z období po 1. světové válce, kdy američtí vojáci hráli volejbal na plážích Většina pravidel byla převzata z klasického volejbalu Ve světě si získal velkou oblibu

3 Pravidla Hřiště má rozměr 8 x 16 m tvořené obrysovými čarami položenými na písku bez středové čáry Vrstva písku je minimálně 40 cm Družstvo tvoří dva hráči, kteří nemohou být během zápasu nebo turnaje střídáni Všechny zápasy se hrají na 2 vítězné sety do 21 bodů, případný 3 set do 15 bodů Rozdíl musí být minimálně 2 body a není omezen

4 Pravidla Strany se střídají po součtu 7 bodů a jejich násobků v prvních dvou setech a po součtu 5 bodů a jejich násobků ve třetím setu Mezi střídáními stran není povolen oddych Přestávka mezi sety je 1 minuta Každé družstvo má právo na 1 oddechový čas během setu a 1 technický oddechový čas při 3. střídání stran (součet bodů je 21)

5 Pravidla Hráči musí hrát bosí
Na podání se hráči pravidelně střídají (při zisku podání soupeře); podání se provádí jednou rukou Míč z podání může tečovat síť, podání nesmí být blokováno Hráč může při hře u sítě překročit pomyslnou čáru pod sítí, ale nesmí přitom překážet soupeři

6 Pravidla Chybou je, když míč dopadne za čáru vymezující hřiště, když je hraný tažený míč, dvoják, když se hráč dotkne sítě Výška sítě je 243 cm (muži, junioři), 224 cm (ženy, juniorky)