Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Florbal Luboš Charvát KTV FPE ZČU v Plzni 2012. Hrací plocha Hřiště je obdélníkové Rozměry hřiště 36 – 44 m x 18 – 22 m. Hřiště je ohraničeno mantinely.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Florbal Luboš Charvát KTV FPE ZČU v Plzni 2012. Hrací plocha Hřiště je obdélníkové Rozměry hřiště 36 – 44 m x 18 – 22 m. Hřiště je ohraničeno mantinely."— Transkript prezentace:

1 Florbal Luboš Charvát KTV FPE ZČU v Plzni 2012

2 Hrací plocha Hřiště je obdélníkové Rozměry hřiště 36 – 44 m x 18 – 22 m. Hřiště je ohraničeno mantinely se zaoblenými rohy

3 Prostory pro střídání, trestné lavice a zapisovatelský stolek Prostory pro střídání o délce 10 m jsou vyznačeny podél jedné z dlouhých stran hřiště, 5 m od středové čáry Zapisovatelský stolek a trestné lavice jsou umístěny naproti prostorům pro střídání u středové čáry.

4 Brány Brány schválené IFF a příslušně označené musí tyčkami stát na vyznačených bodech. Otevřené části obou brán směřují ke středovému bodu. Rozměry 160 x 115 cm

5 Hrací doba Normální hrací čas – 3 x 20 minut se dvěma desetiminutovými přestávkami, během nichž si družstva musí vyměnit strany. – Hrací čas je čistý. Prodloužení – 10 minutové prodloužení hrané dokud jedno z družstev nevstřelí branku. Trestná střílení po prodloužení – Pět hráčů v poli z každého družstva, poté náhlá smrt

6 Účastníci hry Hráči – maximálně 20 hráčů – během hry smí být na hřišti z každého družstva současně maximálně šest hráčů (5 + 1 nebo 6 hráčů) Brankář – Nemá hokejku – Pokud brankář během hry opustí velké brankoviště, je považován za hráče v poli, dočasně bez hokejky, dokud se nevrátí zpět. Toto pravidlo neplatí ve spojení s výhozem. Rozhodčí – Utkání je kontrolováno a řízeno dvěma rozhodčími s rovnocennou autoritou.

7 VÝSTROJ Všichni hráči v poli musí mít oblečeny dresy skládající se z trika, trenýrek a štulpen. Všichni brankáři musí mít oblečeny dlouhé kalhoty a triko. Všichni hráči musí mít obuv. Brankář musí mít nasazenou příslušně označenou obličejovou masku.

8 Hokejka – Čepel nesmí být ostrá, zahnutí čepele nesmí přesáhnout 30 mm. – Značka nejnižšího možného držení hole, 10 mm široká, je ve výšce 240 mm od spodního konce. – Tvrdost a výška hokejky Tvrdost a výška hokejky Míček – Je kulatý s průměrem 72 mm. Míč má 26 otvorů, každý o průměru 10 mm.

9 Standardní situace Vhazování – Na začátku každé třetiny nebo pro potvrzení regulérně vstřelené branky se vhazování provádí na středovém bodě. – Pokud je hra přerušena a žádnému z družstev nelze udělit rozehrání – provádí se na nejbližším bodě pro vhazování podle polohy míče při přerušení. – Z vhazování je možno přímo vstřelit branku.

10 Standardní situace Rozehrání – Opustí-li míč hřiště, rozehrání provede družstvo, které se neprovinilo. – Provádí se v místě, kde míč opustil hrací plochu, 1,5 metru od mantinelu, avšak nikdy za pomyslnou prodlouženou brankovou čarou. – Hráči bránícího družstva okamžitě a bez výzvy rozhodčích zaujmou postavení alespoň 3 m od míče, včetně hokejky. – Z rozehrání je možno přímo vstřelit branku

11 Standardní situace Volný úder – Pokud dojde k přestupku vedoucímu k volnému úderu, bude družstvo, které se neprovinilo, provádět volný úder. – Míč musí být rozehrán hokejkou – Hráč provádějící volný úder se nesmí dotknout míče podruhé, dokud se míče nedotkne jiný hráč nebo výstroj jiného hráče. – Z volného úderu je možno přímo vstřelit branku.

12 Standardní situace Trestné střílení – Trestné střílení se provádí ze středového bodu. – Hráč provádějící trestné střílení musí mít během celého trestného střílení míč neustále v pohybu vpřed. – Jakmile brankář tečuje míč, hráč provádějící trestné střílení se nesmí znovu dotknout míče během tohoto trestného střílení.

13 Signály rozhodčích VhazováníRozehráníVolný úderBranka

14 Zajímavosti z historie První plastová hokejka Cosom byla ve Švédsku představena v roce 1968. Poté vzniklo mnoho různých variant her s míčky a puky, které se ve Švédsku začaly hrát. V polovině sedmdesátých let vznikla myšlenka na založení JEDNOHO sportu, který by využíval Cosom hokejky a byl ovlivněn basketbalem a ledním hokejem. První národní florbalová federace na světě, SIBF, byla založena v roce 1981 ve Švédsku. První oficiální pravidla jsou z roku 1983.


Stáhnout ppt "Florbal Luboš Charvát KTV FPE ZČU v Plzni 2012. Hrací plocha Hřiště je obdélníkové Rozměry hřiště 36 – 44 m x 18 – 22 m. Hřiště je ohraničeno mantinely."

Podobné prezentace


Reklamy Google