Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Ultimate Frisbee „létat je tak snadné“. Obsah  Co je Ultimate Frisbee  Základní pravidla  Spirit of the Game  Hřiště  Vybavení.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Ultimate Frisbee „létat je tak snadné“. Obsah  Co je Ultimate Frisbee  Základní pravidla  Spirit of the Game  Hřiště  Vybavení."— Transkript prezentace:

1 Ultimate Frisbee „létat je tak snadné“

2 Obsah  Co je Ultimate Frisbee  Základní pravidla  Spirit of the Game  Hřiště  Vybavení

3 Co je Ultimate Frisbee  Ultimate je kolektivní bezkontaktní sport s létajícím diskem (frisbee). V této hře vítězí tým, který má na konci hrací doby vyšší počet bodů.  Bod družstvo získá, pokud hráč nahraje svému spoluhráči disk a ten jej chytí v koncové zóně, na kterou tým útočí.

4 Základní pravidla  Zahájení hry Každý bod začíná nastoupením obou týmů na přední čáru jejich koncové zóny. Každý poločas a po každém bodu se začíná výhozem - obrana hodí disk útočníkům.  Skórování Bod padne v okamžiku, kdy hráč chytne disk v koncové zóně soupeře.  Pohyb disku Disk se smí pohybovat pouze nahráváním od hráče k hráči - s diskem se nesmí běhat.

5 Základní pravidla  Změna držení disku Vždy, když je nahrávka neukončená, zachycená nebo sražená protihráčem, disk se dotkne země nebo je chycen útočícím hráčem v autu, útočníci si disk podají, útočník chytí vlastní hod, útočník neodhodí disk před napočítáním.  Bezkontaktní Mezi hráči není povolen fyzický kontakt ani přetahování o disk.  Řízení hry Hra je založena na principu řízení hry samotnými hráči, hraje se bez rozhodčích. Všechny přestupky na čarách, při držení disku a fauly jsou hlášeny samotnými hráči přítomnými na hřišti.

6 Spirit of the Game (duch hry)  Tato hra je založena na principu fair play. Hraje se bez rozhodčích. Znamená to tedy, že ve sporných situacích se hráči musí sami dohodnout na řešení. To vyžaduje poctivost!

7 Hřiště  Ultimate se hraje na hřišti o rozměrech cca 100x37 metrů (polovina fotbalového hřiště na délku). Na obou koncích hřiště jsou vyznačeny koncové zóny o hloubce cca 18 metrů.  Povrch může být jakýkoli, nejvhodnější je upravený trávník.

8 Vybavení 1) Létající disk – Frisbee  Většinou se používá disk od americké firmy Discraft, který je pro tuto hru přímo určen. Je však možné použít jakýkoli disk, který je přijatelný pro oba kapitány.

9 Vybavení 2) Kopačky  Vzhledem k tomu, že Ultimate se hraje většinou na travnatém povrchu, jsou potřeba kvalitní kopačky. Většina hráčů hraje v klasických fotbalových kopačkách, o něco vhodnější jsou kopačky na americký fotbal, které nejsou tolik přizpůsobeny kopání do míče, takže mohou být stabilnější a mohou mít špunty i na špičce pro lepší zrychlení.

10 KONEC „tak ať to lítá“ http://ultimate-frisbee.mypage.cz/


Stáhnout ppt "Ultimate Frisbee „létat je tak snadné“. Obsah  Co je Ultimate Frisbee  Základní pravidla  Spirit of the Game  Hřiště  Vybavení."

Podobné prezentace


Reklamy Google