Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Matematické Riskuj 2 Matematické Riskuj 2 Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Matematické Riskuj 2 Matematické Riskuj 2 Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno."— Transkript prezentace:

1 Matematické Riskuj 2 Matematické Riskuj 2 Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze

2 Herní plán Řecká abeceda Matematikové 18. a 19. století 2000 Matematikové 16. a 17. století Jednotky 2000 Logické úlohy

3 Matematikové 16. a 17. století Prémie Jaké národnosti byl matematik, jehož jméno nese Fermatova věta? Prémie Jaké národnosti byl matematik, jehož jméno nese Fermatova věta? Francouz. Francouz.

4 Matematikové 16. a 17. století Kdo je považován za vynálezce dalekohledu? Galileo Galilei. Galileo Galilei.

5 Matematikové 16. a 17. století Pomocník Tycha de Brahe, německý astronom, matematik a mechanik. Johann Kepler. Johann Kepler.

6 Matematikové 16. a 17. století Řešil problémy související s hazardními hrami. Tvůrce speciálního trojúhelníku. Blaise Pascal. Blaise Pascal.

7 Matematikové 16. a 17. století Jak se nazývala slavná dynastie matematiků, jejíchž 9 členů vyniklo v přírodních vědách? Bernoulliové. Bernoulliové.

8 Matematikové 16. a 17. století Anglický matematik, zakladatel Londýnské královské společnosti. John Wallis. John Wallis.

9 Matematikové 18. a 19. století Prémie Francouzský matematik, napsal významné práce z teorie křivek a ploch. Prémie Francouzský matematik, napsal významné práce z teorie křivek a ploch. Augustin Louis Cauchy. Augustin Louis Cauchy.

10 Matematikové 18. a 19. století Kdo je autorem slavné úlohy o 7 mostech přes řeku Pregel v Královci? Leonard Euler. Leonard Euler.

11 Matematikové 18. a 19. století Maďarský matematik, jeden z objevitelů neeuklidovské geometrie. Trpěl chorobnou nedůvěřivostí k lidem. János Bolyai. János Bolyai.

12 Matematikové 18. a 19. století Je považován za objevitele zákonů setrvačnosti, síly, akce a reakce. Dělá pokusy se světelnými hranoly a zjišťuje, že barva je vlastností světelných paprsků a bílé světlo je složeno ze škály barev. Isaac Newton. Isaac Newton.

13 Matematikové 18. a 19. století Francouzský matematik, který se zabýval parciálními diferenciálními rovnicemi a teorií pravděpodobnosti. Pomáhal při organizaci metrického systému. Byl prezidentem Komise pro zeměpisné měření. Pierre Simon Laplace. Pierre Simon Laplace.

14 Matematikové 18. a 19. století Ruský matematik, jeden z objevitelů neeuklidovské geometrie. Nikolaj Ivanovič Lobačevskij. Nikolaj Ivanovič Lobačevskij.

15 Řecká abeceda Prémie Název písmene γ je: Prémie Název písmene γ je: Gama. Gama.

16 Řecká abeceda Název písmene β je: Název písmene β je: Beta. Beta.

17 Řecká abeceda Název písmene ω je: Název písmene ω je: Omega. Omega.

18 Řecká abeceda Název písmene ρ je: Název písmene ρ je: Ró. Ró.

19 Řecká abeceda Název písmene λ je: Název písmene λ je: Lambda. Lambda.

20 Řecká abeceda Název písmene τ je: Název písmene τ je: Tau. Tau.

21 Jednotky Prémie 1 metr má kolik milimetrů? Prémie 1 metr má kolik milimetrů?

22 Jednotky kilometr má kolik metrů?

23 Jednotky hektolitr má kolik litrů?

24 Jednotky decimetr krychlový má kolik centimetrů krychlových?

25 Jednotky metr má kolik mikrometrů?

26 Jednotky centimetr má kolik nanometrů?

27 Logické úlohy Prémie Vyber, co nejvíce nepatří mezi ostatní: krychle, kvádr, kužel, trojúhelník, koule. Prémie Vyber, co nejvíce nepatří mezi ostatní: krychle, kvádr, kužel, trojúhelník, koule. Trojúhelník. Trojúhelník.

28 Logické úlohy Doplň řadu: ?

29 Logické úlohy Vyber, co nejvíce nepatří mezi ostatní: jehlan, kosočtverec, koule, krychle, hranol. Kosočtverec. Kosočtverec.

30 Logické úlohy Doplň řadu: ?

31 Logické úlohy Vyber, co nejvíce nepatří mezi ostatní:

32 Logické úlohy Vyber, co nejvíce nepatří mezi ostatní:


Stáhnout ppt "Matematické Riskuj 2 Matematické Riskuj 2 Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno."

Podobné prezentace


Reklamy Google