Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PORTRÉT EN FACE (ánfas). VELIKOST Naznačíme výšku hlavy od temene po bradu. (Výška hlavy dospělého muže je asi 24 cm.) Rozdělíme výšku na 2/2 a dále na.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PORTRÉT EN FACE (ánfas). VELIKOST Naznačíme výšku hlavy od temene po bradu. (Výška hlavy dospělého muže je asi 24 cm.) Rozdělíme výšku na 2/2 a dále na."— Transkript prezentace:

1 PORTRÉT EN FACE (ánfas)

2 VELIKOST Naznačíme výšku hlavy od temene po bradu. (Výška hlavy dospělého muže je asi 24 cm.) Rozdělíme výšku na 2/2 a dále na 4/4

3 TVAR HLAVY Hlava má vejčitý tvar souměrný podle svislé osy. Pomůcka: větší kružnice v horních 2/3 hlavy, menší kružnice v dolní ½ hlavy

4 POLOHA O Č Í Oči se nachází v ½ výšky hlavy. Vzdálenost mezi očima je jako 1 oko. Postup: Na středovou linku naneseme 3 stejné úsečky v šíři dolní kružnice.

5 TVAR O Č Í Oči mají tvar čočky v řezu. Duhovka je kruh, jeho horní část je skrytá pod víčkem.

6 NOS,OBO Č Í Na víčka nakreslíme řasy, nad oči obočí. Špička nosu je v dolní ¼,je široká jako vzdálenost očí. Kořen nosu je mezi očima, je nejužší.

7 ÚSTA Dolní ret se nachází v dolní 1/8. Ústa jsou široká jako vzdálenost duhovek očí.

8 ÚSTA

9 UŠI, KRK Uši se nachází ve výšce mezi obočím a špičkou nosu. Krk je za lícními kostmi, v šíři dolní kružnice.

10 VLASY Vlasy vyrůstají v horní 1/3 hlavy. Nejprve naznačíme obrys základního tvaru účesu.

11 prokresleNÍ vlas ů

12 STÍNOVÁNÍ


Stáhnout ppt "PORTRÉT EN FACE (ánfas). VELIKOST Naznačíme výšku hlavy od temene po bradu. (Výška hlavy dospělého muže je asi 24 cm.) Rozdělíme výšku na 2/2 a dále na."

Podobné prezentace


Reklamy Google