Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

NÁLADOVÝ PANÁČEK Autor: Mgr. Věra Vlková Škola: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "NÁLADOVÝ PANÁČEK Autor: Mgr. Věra Vlková Škola: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu:"— Transkript prezentace:

1 NÁLADOVÝ PANÁČEK Autor: Mgr. Věra Vlková Škola: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/02.0025 Název projektu: Modernizace výuky na ZŠ Slušovice, Fryšták, Kašava a Velehrad Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. PČ_044_Náladový panáček

2 Anotace:  Digitální učební materiál slouží jako pracovní postup při výrobě panáčka s měnícím se obličejem  Je určen pro předmět Pracovní činnosti ve 4. a 5. ročníku  Rozvíjí fantazii žáků, přesnost, trpělivost, využívá přirozenou hravost žáků

3

4 výkres kružítko

5 manikůrní nůžky nůžky

6 pravítko pentelka (ostrá tužka)

7 fixy pastelky malé patentky

8

9 1.Výkres A4 přelož na polovinu.

10 2.Na další výkres narýsuj kružítkem kružnici o poloměru 7 cm. r = 7 cm

11 3.Od středu velké kružnice odměříme 6 cm 6 mm a uděláme vnitřní kružnici. Ta bude hranicí pro 6 menších kružnic o poloměru 2 cm. r = 2 cm

12 4.Fixou obtáhneme malé kroužky a do do každého nakreslíme obličejíček – pouze oči, obočí, nos a ústa (vždy směrem ke středu). Vlasy a uši nekreslíme.

13 5.Obličejíčky vymalujeme pastelkou, velký kruh vystřihneme a manikůrovými nůžkami zvětšíme středovou dírku od kružítka.

14 6. Nyní si připravíme na přeložený výkres tělo. Přiložíme šablonu (výkres A5 s vystřiže- nou hlavou). Tužkou uděláme obrys hlavy a načrtneme tělo kaš- párka, kluka nebo holky. Obrázek obtáhneme černou fixou.

15 7. Panáčka vybarvíme a vystřihneme obličejovou část. Pak výkres roze- vřeme, vložíme do něj kruh s obličeji. Přiložíme ho přesně, aby nám vycházely tváře do otvoru. Na těle panáčka uděláme též středovou dírku.

16 8.Patentkou spojíme tělo s kruhem. Pak odstři- hneme část papíru na straně výkresu, aby se dalo pohodlně otáčet kolečkem.

17 Je smutný……nebo veselý?

18 Je rozčílený… …nebo spokojený?

19 Je zklamaný… …nebo překvapený?

20 Obrázek si dej na viditelné místo a natoč každý den takový obličej, který vystihuje tvou náladu, ať ostatní hned vidí, jak ti je.

21 Kružítko (kružidlo) je nástroj, který je určený k rýsování kružnic a jejich částí. Také může být použito k měření vzdáleností, zvláště na mapě.

22 Kružítko se skládá ze dvou částí – nožiček, které jsou pohyblivě spojeny. Na jedné nožičce je hrot, na druhé tuha. Jejich pohyblivé spojení umožňuje měnit vzdálenost konců kružítka a tak můžeme rýsovat kružnice různého poloměru.

23 Postup rýsování Rýsování probíhá tak, že jehla se umístí do bodu, který označuje střed kružnice. Točením horní části v prstech dojde k narýsování kružnice. Je to otázka cviku.

24 - vlastní fotografie - obrázky z nabídky Power Pointu


Stáhnout ppt "NÁLADOVÝ PANÁČEK Autor: Mgr. Věra Vlková Škola: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu:"

Podobné prezentace


Reklamy Google