Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PČ_024_Zvířátka z kolíčků Autor: Mgr. Petra Zdráhalová Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/02.0025.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PČ_024_Zvířátka z kolíčků Autor: Mgr. Petra Zdráhalová Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/02.0025."— Transkript prezentace:

1 PČ_024_Zvířátka z kolíčků Autor: Mgr. Petra Zdráhalová Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/ Název projektu: Modernizace výuky na ZŠ Slušovice, Fryšták, Kašava a Velehrad Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

2 Anotace:  Digitální učební materiál je určen pro názornou výrobu drobného zvířátka z kolíčku na prádlo a klacíků od zmrzliny  Materiál rozvíjí dětskou motoriku, tvořivost a představivost  Je určen pro předmět Pracovní činnosti a 5. ročník

3 Vítejte v říši zvířat! Lion_raring-sound1TamilNadu178.ogg

4 Zvířátka z kolíčku na prádlo a klacíků od zmrzliny Dřevěné kolíčky na prádlo najdeme v každé rodině a zmrzlinu si dají děti rády bez ohledu na počasí, zdravotní stav a cenu. Z tohoto dostupného materiálu si vyrobíme pěkná zvířátka na připnutí obrázků nebo jen tak na ozdobu pokojíčku. Práce je jednoduchá, jen musíme dbát na bezpečnost při práci s tavnou pistolí.

5 Připravíme si: Dřevěné kolíčky na prádlo, klacíky od zmrzlin, korálky, knoflíky, přírodní provázek, tavnou pistoli, lepidlo Herkules, tvrdý papír, fixy

6 Žirafa Rotschildova

7 1. Výběr zvířátka Rozmyslíme si, jaké zvířátko si vyrobíme a připravíme si jeho nohy. My jsme se rozhodli pro pavouka křižáka a žirafu. Nohy jsme nyní pomalovali fixami.

8 2. Přilepení, příprava těla a hlavy Připravené nohy přilepíme tavnou pistolí ke kolíčku, žirafě připevníme i krk a z tvrdého papíru vystřihneme tělo a hlavu, které následně pomalujeme fixami.

9 3. Připevnění hlavy a těla Žirafě přilepíme lepidlem Herkules hlavu a tělo, z provázků upleteme copánek, který rozstříháme, konce zauzlujeme a připravíme si tak ocásek a růžky.

10 4. Dokončení žirafy Žirafě dolepíme tavnou pistolí růžky a ocásek a vše necháme dobře zatuhnout.

11 Pavouk křižák obecný

12 5. Křižák obecný Pavoukovi přilepíme lepidlem Herkules tělo a hlavu.

13 Zebra stepní

14 6. Zebra stepní Stejným způsobem můžeme vyrobit i zebru.

15 Zmije obecná

16 7. Zmije obecná Podobně, velmi jednoduše – bez klacíků, jen vystřihnutím těla z tvrdého papíru, vyrobíme zmiji.

17 8. … a všechna zvířátka pohromadě…

18 Najdeš další zvířátka? Je jich 5!

19 Použité zdroje a citace:  Fotografie prací vlastní  YATHIN SK. wikimedia commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: _Lion_Gemsbokvlakte.jpg _Lion_Gemsbokvlakte.jpg  DEZIDOR. wikimedia commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: uselang=cs uselang=cs  KANKOVAA. wikimedia commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: ang=cs ang=cs  MICHAEL GABLER. wikimedia commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: elang=cs elang=cs  Klipart - Microsoft

20 Použité zdroje a citace:  VEL SATIS. wikimedia commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  PMAAS. wikimedia commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: g  SCRIBEOFTHENILE. wikimedia commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  PRO2. wikimedia commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: Cnster.jpg Cnster.jpg  HUHULENIK. wikimedia commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  PACKA. wikimedia commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  


Stáhnout ppt "PČ_024_Zvířátka z kolíčků Autor: Mgr. Petra Zdráhalová Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/02.0025."

Podobné prezentace


Reklamy Google