Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

AnotacePrezentace, která se zabývá rovností zlomků. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci hledají a poznají rovnost zlomků. Speciální.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "AnotacePrezentace, která se zabývá rovností zlomků. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci hledají a poznají rovnost zlomků. Speciální."— Transkript prezentace:

1 AnotacePrezentace, která se zabývá rovností zlomků. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci hledají a poznají rovnost zlomků. Speciální vzdělávací potřebyNe Klíčová slovaRovnost, zlomek, rozšiřování, krácení. Druh učebního materiáluPrezentace Druh interaktivityVýklad Cílová skupinaŽák Stupeň a typ vzděláváníZákladní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina12-15 let Celková velikost / datum180 kB soubor.doc (MS PowerPoint) / září IDENTIFIKÁTOR MATERIÁLU: EU

2 Zlomky Rovnost zlomků.

3 Rovnost zlomků úvahou Stejnou část zlomku, můžeme rozdělit na více či méně dílků Obr. 1 © Václav Simandl

4 Rozšiřováním nebo krácením zlomku se zlomek nemění. 1 rozšířením zlomku třemi, dostaneme krácením zlomku třemi dostaneme Rozšiřujte a zkracujte vlastní zlomky, nezapomeňte znázornit.

5 Pokud zlomek rozšíříme nebo zkrátíme a vyjde nám druhý zlomek, pak jsou si zlomky rovny. Znázorněte, kterými čísly jsme rozšiřovali či krátili. Krácení Rozšíření

6 Slovní úloha Rozšíříme pěti a pěti. Oba dostávají stejně Tomáš chtěl vědět, kolik mléka dává babička do sklenice. Babička mu pověděla 3, ale bratr mu 4 říkal, že minule dostal do stejné sklenice Dává babička Tomášovi méně mléka?

7 Kde jsou si všechny zlomky rovny? Podtrhněte stejné násobky

8 Čerpáno Obr. 1. vlastní zdroje (© Václav Simandl) Copyright Václav Simandl, září 2011.

9 Metodický pokyn Pedagog se řídí pokynu autora v prezentaci. Seznámí postupně s látkou a poté kliknutím se ukáží vztahy, grafické znázornění, vzorce, postup, pokračování či výsledek. U jednotlivých listů probíhá myšlenková mapa, diskuse nebo vysvětlení či doplnění látky.


Stáhnout ppt "AnotacePrezentace, která se zabývá rovností zlomků. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci hledají a poznají rovnost zlomků. Speciální."

Podobné prezentace


Reklamy Google