Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 Znečištěná voda je jeden z největších problémů současného světa.  Výrazně totiž omezuje přístup k určité části lidské populace k pitné vodě.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " Znečištěná voda je jeden z největších problémů současného světa.  Výrazně totiž omezuje přístup k určité části lidské populace k pitné vodě."— Transkript prezentace:

1

2  Znečištěná voda je jeden z největších problémů současného světa.  Výrazně totiž omezuje přístup k určité části lidské populace k pitné vodě.

3  Znečištěný vzduch je celosvětovou příčinou řady úmrtí a např. dýchacích cest a výskytu rakoviny a srdečních onemocnění.  Mezi největší zdroje nečistot v ovzduší stacionární zdroje ( teplárny, tepelné elektrárny i lokální topeniště v domech) mobilní zdroje ( především automobilová doprava, ale i železniční a lodní ).

4  nejen vzduch a voda, ale také půda může být znečištěná škodlivými látkami.  Do půdy se škodlivé látky dostávají nejčastěji působením člověka nebo vzduchu a vody  Někdy škodlivé látky v půdě zahubí rychle všechno živé.  Rostliny hromadí jedovaté látky ve svém těle a ty se pak dostávají do těl živočichů.  Důsledky tohoto znečištění se projeví až za několik let.

5  Znečištěná voda je jeden z největšího problému světa.  Část lidské populace nemá pitnou vodu.  Znečistěný vzduch je jednou z příčin úmrtí např. výskytu rakoviny.  Někdy škodlivé látky v půdě zahubí vše živé.  Důsledky znečistění se projeví až za několik let.


Stáhnout ppt " Znečištěná voda je jeden z největších problémů současného světa.  Výrazně totiž omezuje přístup k určité části lidské populace k pitné vodě."

Podobné prezentace


Reklamy Google