Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_05_Rakouská republika Název školy: Základní škola a Mateřská škola Křetín, okres Blansko, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07./1.4.00/21.3297.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_05_Rakouská republika Název školy: Základní škola a Mateřská škola Křetín, okres Blansko, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07./1.4.00/21.3297."— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_05_Rakouská republika Název školy: Základní škola a Mateřská škola Křetín, okres Blansko, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07./1.4.00/ Autor: Mgr. Vendula Báčová Člověk a jeho svět/Vlastivěda/Místo, kde žijeme – 5. ročník Období vytvoření: září 2011 Anotace: Učivo je podáno formou prezentace doplňující výklad. Žáci si upevní probrané učivo a získají základní informace o Rakousku, které vyhledávají v příruční mapě. Prezentace je vhodná pro plátno a dataprojektor.

2 Státní hymna Land der Berge, Land am Strome

3  Rakousko bylo v minulosti spolu s ČR a dalšími zeměmi součástí velkého soustátí zvaného habsburská monarchie (zanikla v roce 1918).  Rakousko je neutrální zemí, proto není členem NATO ani jiného vojenského spolku. Je členem EU.  Sousední státy: ČR, Německo, Lichnštejnsko, Švýcarsko, Itálie, Slovinsko, Maďarsko, Slovensko.

4  Hlavní město: Vídeň  Měna: euro  Úřední jazyk: němčina  Další velká města: Linec, Salcburk, Graz, Innsbruck  Obyvatelstvo: téměř 8 mil obyvatel  Povrch: povrch hornatý (velehory Alpy)

5  Vodstvo: Dunaj  Zemědělství: obiloviny, zelenina, ovoce a vinná réva, hospodářská zvířata na podhorských pastvinách  Průmysl: dřevozpracující, sůl (těžba v Solné komoře u Salcburku)

6  V příruční mapě vyhledej hlavní město, další města, pohoří, nejvyšší horu, řeky.  Vyhledej sousední státy.

7 Prohlédni si mapu Rakouska. Jaký je povrch?

8 Großglockner (3798 m)

9 Salcburk

10

11  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Vendula Báčová.  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: pg  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Ankogel.jpg  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:

12  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_05_Rakouská republika Název školy: Základní škola a Mateřská škola Křetín, okres Blansko, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07./1.4.00/21.3297."

Podobné prezentace


Reklamy Google