Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_02_Hardware PC Název školy: Základní škola a Mateřská škola Křetín, okres Blansko, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07./1.4.00/21.3297.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_02_Hardware PC Název školy: Základní škola a Mateřská škola Křetín, okres Blansko, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07./1.4.00/21.3297."— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_02_Hardware PC Název školy: Základní škola a Mateřská škola Křetín, okres Blansko, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07./1.4.00/ Autor: Mgr. Vendula Báčová Informační a komunikační technologie/Základy práce s počítačem – 5. ročník Období vytvoření: září 2012 Anotace: Učivo je podáno formou prezentace doplňující výklad. Žáci si upevní probrané učivo a získají základní informace o hardwaru PC. V prezentaci se neobjevují odborné termíny, je tedy zaměřena pro mladší školní věk. Prezentace je vhodná pro plátno a dataprojektor.

2  Zahrnuje veškeré technické vybavení počítače na rozdíl od dat a programů.  Jsou součástky počítače, bez kterých by počítač nebyl schopen pracovat.

3  Procesor  Paměť RAM  Grafická karta  Pevný disk  Základní deska

4 PROCESOR ŘÍDÍ VEŠKERÉ DĚNÍ NA POČÍTAČI.

5 SLOUŽÍ JAKO PŘECHODNÉ ÚLOŽIŠTĚ DAT.

6 TRVALE UKLÁDÁ DATA A INFORMACE

7 PROVÁDÍ GRAFICKÉ OPERACE, PŘIPRAVUJE OBRAZ PRO ZOBRAZENÍ NA MONITORU.

8 ZAJIŠŤUJE KOMUNIKACI MEZI JEDNOTLIVÝMI SOUČÁSTMI POČÍTAČE A EXTERNÍMI ZAŘÍZENÍMI.

9  Klávesnice  Počítačová myš  Trackball  Joystrick  Gamepad  Scanner  Webová kamera  Mikrofon

10  Monitor  Tiskárna  Projektor  Reproduktor  Plotter

11  Vyjmenuj části hardwaru a ukaž je na PC.

12  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Vendula Báčová.  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: ted_Heatspreaders.JPG  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: pg?uselang=cs  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_02_Hardware PC Název školy: Základní škola a Mateřská škola Křetín, okres Blansko, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07./1.4.00/21.3297."

Podobné prezentace


Reklamy Google