Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_13_Baroko Název školy: Základní škola a Mateřská škola Křetín, okres Blansko, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07./1.4.00/21.3297.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_13_Baroko Název školy: Základní škola a Mateřská škola Křetín, okres Blansko, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07./1.4.00/21.3297."— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_13_Baroko Název školy: Základní škola a Mateřská škola Křetín, okres Blansko, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07./1.4.00/ Autor: Mgr. Vendula Báčová Člověk a jeho svět/Vlastivěda/Lidé a čas – 5. ročník Období vytvoření: listopad 2011 Anotace: Učivo je podáno formou prezentace doplňující výklad. Žáci si upevní probrané učivo a získají základní informace o barokním slohu. Prezentace je vhodná pro plátno a dataprojektor.

2  V českých zemích se setkáváme s barokem od počátku 17. století do poloviny 18. století.  Tento umělecký sloh se k nám dostal z Itálie.  Baroko se snažilo působit na city lidí pomocí náboženských témat (bylo silně spjato s katolickou vírou).

3  Církevní stavby – kaple, kostely, chrámy a kláštery.  Barokní zámky, radnice, na vesnicích selská stavení.  Barokní stavby byly zdobeny sochařskými a malířskými díly (morové sloupy, sochy svatých, fresky).

4  Stavby vyplněny množstvím ozdob.  Užívání mramoru, nástěnných maleb a soch.  Sochy svatých mučedníků.

5 SLOUP NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE V OLOMOUCI, PAMÁTKA UNESCO KOSTEL SVATÝCH JANŮ V BRNĚ

6 ZÁMEK MIKULOV CHRÁM JMÉNA PANNY MARIE VE KŘTINÁCH

7  Znáš další barokní památky v tvém okolí? Pokusíme se je společně najít v různých informačních zdrojích.

8  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Vendula Báčová.  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: arie_ve_K%C5%99tin%C3%A1ch_vyfotografovan%C3%BD_od_jihov%C3%BDchodu.jpg  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_13_Baroko Název školy: Základní škola a Mateřská škola Křetín, okres Blansko, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07./1.4.00/21.3297."

Podobné prezentace


Reklamy Google