Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název šablony:Inovace a zkvalitnění výuky v oblasti přírodních věd zaměření VM:6. ročník – Člověk a příroda – Zeměpis – pedosféra autor VM:Ondřej Vojáček.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název šablony:Inovace a zkvalitnění výuky v oblasti přírodních věd zaměření VM:6. ročník – Člověk a příroda – Zeměpis – pedosféra autor VM:Ondřej Vojáček."— Transkript prezentace:

1 název šablony:Inovace a zkvalitnění výuky v oblasti přírodních věd zaměření VM:6. ročník – Člověk a příroda – Zeměpis – pedosféra autor VM:Ondřej Vojáček období vytvoření VM:duben 2012 anotace:Výukový materiál je určen pro žáky 6.ročníku vzdělávacího oboru Člověk a příroda, vyučovacího předmětu Zeměpis, tematického okruhu – sféry Země. Formou prezentace zpracovává téma pedosféra. VY_52_INOVACE_Z.6.26-pedosféra-prezentace

2 Půdní obal Země

3 Skládá se z: -drobných zrnek hornin (vzniklých zvětráváním) -a humusu

4  Vlivem působení slunečního záření, mrazu a větru se horniny rozpadají na menší části- kameny, štěrk, písek

5  zbytky rostlin a živočichů  Humus se rozkládá a dodává živiny rostlinám

6  Zemědělská půda dodává lidstvu potraviny  Člověk od pradávna využívá půdu k zemědělským účelům  Člověk stále hledá, jak nejlépe a nejšetrněji zemědělskou půdu využívat


Stáhnout ppt "Název šablony:Inovace a zkvalitnění výuky v oblasti přírodních věd zaměření VM:6. ročník – Člověk a příroda – Zeměpis – pedosféra autor VM:Ondřej Vojáček."

Podobné prezentace


Reklamy Google