Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název šablony:Inovace a zkvalitnění výuky v oblasti přírodních věd zaměření VM:6. ročník – Člověk a příroda – Zeměpis – pohyby Země autor VM:Ondřej Vojáček.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název šablony:Inovace a zkvalitnění výuky v oblasti přírodních věd zaměření VM:6. ročník – Člověk a příroda – Zeměpis – pohyby Země autor VM:Ondřej Vojáček."— Transkript prezentace:

1 název šablony:Inovace a zkvalitnění výuky v oblasti přírodních věd zaměření VM:6. ročník – Člověk a příroda – Zeměpis – pohyby Země autor VM:Ondřej Vojáček období vytvoření VM:duben 2012 anotace:Výukový materiál je určen pro žáky 6.ročníku vzdělávacího oboru Člověk a příroda, vyučovacího předmětu Zeměpis, tematického okruhu – planeta Země. Formou prezentace zpracovává téma pohyby Země. VY_52_INOVACE_Z.6.06-pohyby Země-prezentace

2 Proč se střídá noc a den? Proč se střídají roční období?

3  Země koná 2 pohyby: •Proto dochází ke střídání dne a noci 1) Rotace kolem vlastní osy (24 hod) •Díky nakloněné zemské ose dochází ke střídání ročních období 2) Oběh kolem Slunce (365 a čtvrt dne)

4  Oběh kolem Slunce trvá asi 365 a čtvrt dne Proto jednou za 4 roky má únor 29 dní – přestupný rok

5 Skloněná zemská osa způsobuje to, že se v zimě dostává severní polokoule dále od Slunce a v létě blíže ke Slunci zima léto


Stáhnout ppt "Název šablony:Inovace a zkvalitnění výuky v oblasti přírodních věd zaměření VM:6. ročník – Člověk a příroda – Zeměpis – pohyby Země autor VM:Ondřej Vojáček."

Podobné prezentace


Reklamy Google