Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vyřazení dlouhodobého majetku Před vyřazením mám o jednom majetku stavy na dvou účtech. V případě, že majetek není odepsaný, oprávky jsou vždy nižší než.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vyřazení dlouhodobého majetku Před vyřazením mám o jednom majetku stavy na dvou účtech. V případě, že majetek není odepsaný, oprávky jsou vždy nižší než."— Transkript prezentace:

1 Vyřazení dlouhodobého majetku Před vyřazením mám o jednom majetku stavy na dvou účtech. V případě, že majetek není odepsaný, oprávky jsou vždy nižší než vstupní cena. Proto budeme účtovat při vyřazení dlouhodobého majetku ve většině případů dvě operace. „konkrétní majetek“Oprávky k … „konkrétní majetek“ Vstupní cena Oprávky

2 Vyřazení dlouhodobého majetku „konkrétní majetek“Oprávky k … „konkrétní majetek“ Vstupní cena Oprávky 1)Doplníme oprávky do výše vstupní ceny 2)Vyřadíme majetek zápisem na opačné strany výše zmíněných účtů První operace bude pracovat se zůstatkovou cenou (vstupní cena – oprávky = zůstatková cena). Tuto částku zaúčtujeme na: -MD – účet podle toho, jakým způsobem je majetek vyřazen (rozebereme dále). Ve většině případů se bude jednat o nákladový účet. -D – účet oprávek, abychom získali na oprávkách vstupní cenu. Ukážeme si to číselně.

3 Vyřazení dlouhodobého majetku V následujícím výkladu budeme pracovat s příkladem: Vyřazujeme počítač, jehož vstupní cena byla 85 000 Kč a dosavadní účetní oprávky 45 000 Kč.


Stáhnout ppt "Vyřazení dlouhodobého majetku Před vyřazením mám o jednom majetku stavy na dvou účtech. V případě, že majetek není odepsaný, oprávky jsou vždy nižší než."

Podobné prezentace


Reklamy Google