Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Představujeme fiktivní firmu I Dana Batelková Dostupné z Metodického portálu ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Představujeme fiktivní firmu I Dana Batelková Dostupné z Metodického portálu ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a."— Transkript prezentace:

1 Představujeme fiktivní firmu I Dana Batelková dana.batelkova@nuov.cz Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Vnitřní struktura fiktivní firmy 1.Ředitelství 2.Obchodní a reklamní oddělení 3.Personální a právní oddělení 4.Účtárny – mzdová a všeobecná

3 Ředitel řídí a koordinuje práci řídí a koordinuje práci vede porady vede porady eviduje úkoly, které jsou před FF, a organizuje jejich zajištění eviduje úkoly, které jsou před FF, a organizuje jejich zajištění hodnotí vedoucí oddělení hodnotí vedoucí oddělení Ředitelem by měl být dobrý organizátor s přirozenou autoritou.

4 Asistentka vede záznamy o korespondenci firmy (knihu pošty) vede záznamy o korespondenci firmy (knihu pošty) zpracovává zápisy z porad zpracovává zápisy z porad pomáhá vedení firmy s evidencí úkolů pomáhá vedení firmy s evidencí úkolů zpracovává korespondenci firmy (přihlášky na veletrhy, do soutěží…) zpracovává korespondenci firmy (přihlášky na veletrhy, do soutěží…) orientuje se v dokladech firmy a předkládá je orientuje se v dokladech firmy a předkládá je zpracovává a odesílá v září dotazník CEFIF zpracovává a odesílá v září dotazník CEFIF Je pravou rukou vedení firmy, měla by mít dobrý přehled a být pečlivá a zodpovědná.

5 Obchodní oddělení zpracovává obchodní korespondenci (nabídky a poptávky zboží) zpracovává obchodní korespondenci (nabídky a poptávky zboží) vyhledává aktivně obchodní partnery vyhledává aktivně obchodní partnery eviduje odběratelské požadavky a zajišťuje dostatek zboží k prodeji eviduje odběratelské požadavky a zajišťuje dostatek zboží k prodeji koordinuje nákup a prodej na veletrzích koordinuje nákup a prodej na veletrzích koordinuje zpracování výběrových řízení a případně účast na dalších akcích koordinuje zpracování výběrových řízení a případně účast na dalších akcích Je nutná pečlivost, zodpovědnost, iniciativa.

6 Marketingové oddělení vytváří logo firmy vytváří logo firmy zpracovávání tiskopisy firmy, oficiální dopis a e-mail firmy, objednávky a faktury, vizitky zpracovávání tiskopisy firmy, oficiální dopis a e-mail firmy, objednávky a faktury, vizitky zpracovává katalog, letáky a ostatní propagační materiály firmy zpracovává katalog, letáky a ostatní propagační materiály firmy zpracovává aktuální akční nabídku zpracovává aktuální akční nabídku zpracovává webové stránky firmy a internetový obchod zpracovává webové stránky firmy a internetový obchod Nutnost dobré znalosti práce na PC, včetně grafiky, internetu a PowerPointu. Nápaditost.

7 Právní oddělení zpracovává doklady ke vzniku, změně a zrušení FF pro fiktivní úřady: zpracovává doklady ke vzniku, změně a zrušení FF pro fiktivní úřady: o Obchodní rejstřík o Živnostenský úřad o Finanční úřad o Správu sociálního zabezpečení o Zdravotní pojišťovnu o Komerční pojišťovnu Důležitá je znalost práva a zodpovědnost.

8 Personální oddělení zpracovává vnitřní doklady firmy: zpracovává vnitřní doklady firmy: o pracovní smlouvy o platové výměry o popisy práce o dovolené a nemocnost koordinuje odměňování pracovníků koordinuje odměňování pracovníků koordinuje zpracování hodnocení koordinuje zpracování hodnocení zaměstnanců zaměstnanců Znalosti ekonomiky a pečlivost.

9 Mzdová účtárna zpracovává mzdy zaměstnanců včetně odměn, nemocenské a dovolené zpracovává mzdy zaměstnanců včetně odměn, nemocenské a dovolené zpracovává a odesílá sociální pojištění zpracovává a odesílá sociální pojištění zpracovává a odesílá zdravotní pojištění zpracovává a odesílá zdravotní pojištění zpracovává a odesílá pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu zpracovává a odesílá pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu Znalosti účetnictví a pečlivost.

10 Všeobecná účtárna zpracovává objednávky a faktury dle pokynů obchodního oddělení zpracovává objednávky a faktury dle pokynů obchodního oddělení sleduje splatnost pohledávek a urguje je sleduje splatnost pohledávek a urguje je zpracovává platby v hotovosti na akcích FF zpracovává platby v hotovosti na akcích FF u CK zpracovává a odesílá pojištění cestovních kanceláří u CK zpracovává a odesílá pojištění cestovních kanceláří zpracovává a kontroluje bankovní účet zpracovává a kontroluje bankovní účet Znalosti účetnictví a pečlivost.

11 Výrobní oddělení fiktivní firma nevyrábí ani neprovádí služby fiktivní firma nevyrábí ani neprovádí služby výrobní oddělení a oddělení služeb jsou samostatnými organizačními složkami firmy, ve fiktivní firmě se neprojevují na veletrzích FF a na dalších akcích je možné některé další činnosti předvádět v rámci propagace firmy

12 CEFIF zveřejňuje základní informace pro fiktivní firmy na adrese: http://www.nuov.cz/centrum-fiktivnich-firemhttp://www.nuov.cz/centrum-fiktivnich-firem. http://www.nuov.cz/centrum-fiktivnich-firem Naleznete zde: řadu pravidelných rubrik řadu pravidelných rubrik ocenění pro nejlepší FF (vítěze soutěží i veletrhů, FF, které jsou chváleny svými obchodními partnery za spolehlivé obchodování, FF plnící své povinnosti) ocenění pro nejlepší FF (vítěze soutěží i veletrhů, FF, které jsou chváleny svými obchodními partnery za spolehlivé obchodování, FF plnící své povinnosti) seznam certifikátů vydaných nejlepším absolventům předmětu Fiktivní firma seznam certifikátů vydaných nejlepším absolventům předmětu Fiktivní firma Webové stránky

13

14 Obchodování jedna z hlavních činností FF jedna z hlavních činností FF FF obchodují: mezi sebou v ČR mezi sebou v ČR s FF v zahraničí s FF v zahraničí na veletrzích FF na veletrzích FF s Centrálním dodavatelem s Centrálním dodavatelem

15 Seznam fiktivních firem Je k dispozici na http://www.nuov.cz/centrum-fiktivnich-firem http://www.nuov.cz/centrum-fiktivnich-firem a je pravidelně aktualizován. Naleznete v něm: jméno FF jméno FF plnou adresu, včetně školy plnou adresu, včetně školy e-mailovou adresu e-mailovou adresu webové stránky webové stránky Jakou měrou firma v danou chvíli obchoduje Jakou měrou firma v danou chvíli obchoduje s čím obchoduje s čím obchoduje

16 Databáze zahraničních FF Je k dispozici na http://cms.europen.info Practice Firms. http://cms.europen.info Naleznete zde plný kontakt na fiktivní firmy, včetně toho, čím se zabývají. V databázi můžete vyhledávat podle různých kritérií.

17 Centrální dodavatel Založil jej CEFIF jako dodavatelskou firmu. Je jakýmsi velkoobchodníkem. Nemá vlastní nabídkové katalogy. firma si může objednat v podstatě cokoliv a ceny navrhuje sama, v objednávce firma si může objednat v podstatě cokoliv a ceny navrhuje sama, v objednávce objednávky Centrálnímu dodavateli se posílají VÝHRADNĚ ELEKTRONICKY na adresu centralni.dodavatel@nuov.cz objednávky Centrálnímu dodavateli se posílají VÝHRADNĚ ELEKTRONICKY na adresu centralni.dodavatel@nuov.cz centralni.dodavatel@nuov.cz nebo pavla.srchova@nuov.cz nebo pavla.srchova@nuov.czpavla.srchova@nuov.cz na formulářích CEFIF (CD CEFIF) na formulářích CEFIF (CD CEFIF)

18 Informátor Již téměř od počátku existence FF v ČR vydává CEFIF občasník, ve kterém publikuje nové informace, soutěže, akce, připomínky, změny zákonů, rady a další. V loňském roce vyšla 4 čísla.

19 Regionální veletrhy V České republice probíhá každoročně řada regionálních veletrhů. Většina fiktivních firem jede na bližší veletrhy vystavovat, ukázat, čeho fiktivní firmy dosáhly. Vyberte si veletrh ve svém okolí a navštivte ho. Začínající firma může přijet jako nakupující návštěvník, udělat si představu.

20 Veletrhy fiktivních firem Říjen:OA Most Listopad:AG a SOŠ Pardubice SOŠ Brno-Chrlice SOŠ informatiky a spojů Olomouc OA Příbram Prosinec:SPŠD Plzeň Leden:OA Praha 2-Vinohrady OA Hradec Králové OA Hradec Králové Únor:SŠŽ Sokolov Březen:SOŠ Boskovice OA Český Těšín Duben:SOŠ Olomouc Květen:OA Ostrava, Karasova Červen:OA Písek SOŠ informatiky a spojů Brno

21 Mezinárodní veletrhy Zlatým hřebem je účast na mezinárodních veletrzích: v Praze na konci března v Praze na konci března v Bratislavě, v listopadu nebo prosinci v Bratislavě, v listopadu nebo prosinci v Evropě a ve světě v Evropě a ve světě Veletrhy fiktivních firem naleznete všude po světě. Připravující se veletrhy naleznete na http://www.nuov.cz/veletrhy a na http://cms.europen.info/index.php?id=46. http://www.nuov.cz/veletrhy http://cms.europen.info/index.php?id=46http://www.nuov.cz/veletrhy http://cms.europen.info/index.php?id=46

22 Soutěže fiktivních firem Soutěže probíhají každoročně. Vyhlašuje je CEFIF zpravidla 2x ročně. Poslední soutěže: nejlépe zpracované výběrové řízení nejlépe zpracované výběrové řízení nejlépe zpracovaný podnikatelský záměr nejlépe zpracovaný podnikatelský záměr nejvíce obchodů realizovaných se zahraničními firmami nejvíce obchodů realizovaných se zahraničními firmami nejlépe zpracovaná obchodní korespondence nejlépe zpracovaná obchodní korespondence nejlépe zpracované webové stránky nejlépe zpracované webové stránky nejlépe natočený videoshot nejlépe natočený videoshot Výherci jsou odměněni reálnými cenami.

23

24 Certifikáty CEFIF Nejlepším žákům FF vydává NÚOV certifikáty. Kritéria pro udělení certifikátu a seznam žáků a škol, kterým byly certifikáty uděleny, naleznete na http://www.nuov.cz/certifikaty-cefif. http://www.nuov.cz/certifikaty-cefif

25


Stáhnout ppt "Představujeme fiktivní firmu I Dana Batelková Dostupné z Metodického portálu ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a."

Podobné prezentace


Reklamy Google