Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PaedDr. Jozef Beňuška VYUŽITÍ PÁKY aneb O rovnoramenných vahách.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PaedDr. Jozef Beňuška VYUŽITÍ PÁKY aneb O rovnoramenných vahách."— Transkript prezentace:

1 PaedDr. Jozef Beňuška jbenuska@nextra.sk VYUŽITÍ PÁKY aneb O rovnoramenných vahách

2 Příklady využití páky Zvedání těžkých břemen Zakreslete do obrázku osu otáčení a působící síly. Jak nám páka ulehčuje práci?

3 Příklady využití páky Práce s lopatou Zakreslete do obrázku osu otáčení a působící síly. Jak je třeba držet lopatu, aby práce s ní byla lehká?

4 Příklady využití páky Kolečka k převozu materiálu Zakreslete do obrázku osu otáčení a působící síly. Jako je nutné uložit náklad, aby práce byla lehká?

5 Příklady využití páky Kolečka k převozu materiálu Zakreslete do obrázku osu otáčení a působící síly. Jako je nutné uložit náklad, aby práce byla lehká?

6 Příklady využití páky Otvírání plechovky Zakreslete do obrázku osu otáčení a působící síly. Proč nám páka ulehčuje práci?

7 Rovnoramenné váhy Na rovnoramenných váhách určujeme hmotnost tělesa porovnáváním se známou hmotností závaží. miska stupnice vahadlo jazýček vahadla

8 Rovnoramenné váhy Rovnost momentů sil F 1 a 1 = F 2 a 2 je splněna, jestliže se síly F 1 a F 2 rovnají. Pak se hmotnost tělesa rovná hmotnosti závaží m 1 = m 2. m 1 = 0,25 kg m 2 = 0,25 kg

9 Další příklady využití páky

10


Stáhnout ppt "PaedDr. Jozef Beňuška VYUŽITÍ PÁKY aneb O rovnoramenných vahách."

Podobné prezentace


Reklamy Google